Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zarzut zabójstwa dla strażnika. Przyznał się do uduszenia matki

Warszawa

Maciej Wężyk/ tvnwarszawa.plStrażnikowi grozi dożywocie

Mężczyzna we wtorek zgłosił się na komendę policji i powiedział, że zabił matkę. Grozi mu dożywocie. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

- Strażnik został przesłuchany w środę. Przyznał się do winy, dlatego postawiono mu zarzut zabójstwa – powiedziała Renata Mazur z prokuratury okręgowej Warszawa-Praga.

Roberta P. można było przesłuchać dopiero w środę ponieważ we wtorek, kiedy go zatrzymano, był kompletnie pijany. Do przesłuchania doszło w szpitalu psychiatrycznym, lekarz skierował go tam na obserwację.

Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt. W czwartek sąd podjął decyzję. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Udusił w mieszkaniu

45-letni strażnik miejski został zatrzymany we wtorek. Tego dnia zgłosił się rano na komendę policji i powiedział, że zabił matkę. Policjanci, którzy pojechali do jego mieszkania na łóżku znaleźli zwłoki 85-letniej kobiety.

bf//ec