Zarzut zabójstwa dla dwóch mężczyzn po bójce na Pradze

Najnowsze


Dwie osoby usłyszały zarzut zabójstwa podczas bójki, do której doszło przed jednym z budynków przy ulicy Ostrobramskiej. Od ciosów nożem jedna osoba zginęła, a trzy trafiły do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w niedzielny wieczór. Policjanci dostali wezwanie na ulice Ostrobramską.

Z relacji świadków wynikało, że pięciu mężczyzn piło alkohol na klatce schodowej jednego z bloków. W pewnym momencie dwóch innych zwróciło im uwagę i wyprosiło z klatki. Towarzystwo przeniosło się więc na świeże powietrze. Po kilkunastu minutach cała piątka została zaatakowana przez mężczyzn, spotkanych chwilę wcześniej. Napastnicy zadawali ciosy nożem. Jeden z pokrzywdzonych zmarł na miejscu, a trzech z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Policjanci z komendy przy ulicy Grenadierów rozpoczęli działania, które miały na celu ustalenie, kim byli sprawcy oraz ich zatrzymanie.

Stróże prawa przeprowadzili szeroko zakrojone czynności operacyjne, dokładnie sprawdzali każdą informację, każdy sygnał. Bardzo szybko ustalili, kim byli napastnicy. Pozostawało już tylko zatrzymanie. 33-letni Maciej S. i 27-letni Wiktor Ł. wpadli w ręce kryminalnych w poniedziałek po południu w samochodzie na terenie Warszawy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu zabójstwa.

Mężczyzna rozpoznał jednego z napastnikówTVN24

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: ksp