Zarząd Platformy Obywatelskiej bez Hanny Gronkiewicz-Waltz

Najnowsze

TVN24Zarząd partii bez prezydent stolicy

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Rada Krajowa partii wybrała w sobotę nowy skład zarządu. Funkcje wiceszefów zachowali: Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak, Borys Budka i Bogdan Borusewicz.

Gronkiewicz-Waltz nie bierze udziału w sobotnich obradach Rady Krajowej Platformy. Według polityków PO jest chora. Prezydent Warszawy sama już kilka miesięcy temu zapowiadała, że nie będzie ubiegać się o miejsce w zarządzie swego ugrupowania. Grzegorz Schetyna podczas sobotniego posiedzenia Rady dziękował Gronkiewicz-Waltz za jej pracę jako wiceprzewodniczącej.

- To jest jej decyzja, ja każdą szanowałem. Nie będzie kandydować w wyborach na prezydenta Warszawy, nie kandyduje do zarządu – powiedział z kolei dziennikarzom.

Kandydatów do zarządu rekomendował przewodniczący PO. Nie było zgłoszeń z sali.

Zarząd wybrany

Do zarządu powraca ponadto była liderka świętokrzyskiej PO, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz. W zarządzie pozostali, tak jak dotychczas, kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski oraz szef stołecznej PO Marcin Kierwiński. Na swych obecnych funkcjach w zarządzie pozostają ponadto: sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski oraz skarbnik ugrupowania Mariusz Witczak. Zastępcą Gawłowskiego, odpowiedzialnym za kontakty z parlamentem ma być posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Wiceprzewodniczącymi Platformy wybrano ponownie (także z rekomendacji Schetyny): byłą premier Ewę Kopacz, byłego wicepremiera Tomasza Siemoniaka, byłegoministra sprawiedliwości Borysa Budkę oraz wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

W PAŹDZIERNIKU PREZYDENT ZAPOWIADAŁA, ŻE NIE BĘDZIE KANDYDOWAŁA DO ZARZĄDU:

Gronkiewicz-Waltz o wyroku NSATVN24
wideo 2/5

PAP/ran//ec