Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Zaraz wszyscy wpadniemy". Most Grota czeka na remont

Warszawa

Kazik /Kontakt 24"Zaraz wszyscy wpadniemy". Most czeka na remont

- Nie zdziwcie się, jak ktoś wpadnie do Wisły razem z barierką - napisał na Kontakt 24 @kazik88 i przysłał film z niedzielnego spaceru mostem Grota-Roweckiego. Widać na nim bujające się barierki, które powinny stanowić zabezpieczenie dla pieszych i samochodów. - Wymiana całej bariery jest w tej chwili nieekonomiczna - powiedział rzecznik ZDM i dodał, że fragment ten zostanie zabezpieczony do czasu remontu całego mostu.

- Most Grota-Roweckiego jest przeznaczony do remontu, czekamy aż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad się do niego zabierze - poinformował nas Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Zapewnił jednak, że ekipa techniczna zabezpieczy fragment mostu, który stwarza niebezpieczeństwo. Będzie to jednak zabezpieczenie chwilowe, ponieważ, jak sam powiedział "wymiana całej bariery jest w tej chwili nieekonomiczna".

Most do remontu

- Warszawa jest jednym z 64 miast, które działają na prawach powiatu. W związku z tym za wszystkie drogi krajowe na terenie miasta odpowiada jego prezydent. GDDKiA zarządza jedynie autostradami i drogami ekspresowymi znajdującymi się w granicach miasta - wyjaśniła Urszula Nelken, rzecznik prasowy GDDKiA.

Most Grota-Roweckiego jest częścią drogi krajowej nr 8 i został przeznaczony do remontu. Wykonawca przebudowy miał zostać wyłoniony jeszcze na jesieni 2012 roku. Jednak firmy startujące w przetargu miały wiele zastrzeżeń do warunków postępowania. Kolejne rozstrzygnięcie przetargu miało nastąpić w marcu 2013 roku, wtedy jednak Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że "oferta wygranej firmy zawierała rażąco niską cenę i nie była zgodna ze specyfikacją".

Jak powiedziała nam rzeczniczka GDDKiA, trudno jest określić termin rozpoczęcia remontu. Nastąpi to dopiero po wybraniu jego wykonawcy i po pozytywnym wyniku kontroli przeprowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

CZYTAJ NA KONTAKCIE 24

aw/jas/lata