Żar leje się z nieba

Warszawa

Maciej Wężyk/tvnwarszawa.plŻar leje się z nieba

Do wieczora termometry w stolicy będą wskazywały nawe 32 stopnie Celsjusza. Wtedy też nad Warszawę mogą nadciągnąć deszczowe i burzowe chmury. Warto więc, wybierając się do strefy kibica zabrać ze sobą przeciwdeszczowe kurtki czy płaszcze.

Za tak słoneczną pogodę odpowiedzialny jest zwrotnikowe, bardzo gorące i wilgotne jednocześnie powietrze, które napływa do nas znad Morza Śródziemnego.

W efekcie od wczesnego popołudnia termometry w stolicy pokazują nawet 32 stopnie Celsjusza. I tak będzie aż do wieczora, kiedy nieco się ochłodzi.

Możliwa burza w czasie meczu

Co prawda przelotne opady deszczu i liczne burze pojawią się przede wszystkim na zachodzie i północy, ale jak podkreślają synoptycy TVN Meteo, pojawią się częściowo także na Mazowszu z Warszawą włącznie.

Wszyscy, którzy wybierają się do strefy kibica na placu Defilad, na transmisję finału Euro 2012, powinni mieć ze sobą jakieś nakrycie przeciwdeszczowe.

W samochodach termometry wskazywały nawet 35 stopni Celsjusza - zdjecie przesłała nam reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Temperatura w samochodzie
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

bf//ec