Zapytają mieszkańców o regulamin pl. Grzybowskiego

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plPlac Grzybowski będzie miał regulamin?

We wtorek rozpoczną się konsultacje w sprawie wprowadzenia regulaminu na placu Grzybowskim. Urzędnicy chcą zapytać mieszkańców o sposoby na zmniejszenie problemów z wandalami na placu.

Plac Grzybowski problemy z wandalami ma praktycznie od momentu, gdy został otworzony po przebudowie jesienią 2010 roku. Pisaliśmy o tym wiele razy. Zmorą placu są również samochody, które rozjeżdżają zieleniec. By ukrócić te problemy, urzędnicy chcą wproadzić regulamin placu.

5 marca - we wtorek - odbędzie się spotkanie konsultacyjne w tej sprawie.Swoje uwagi można będzie zgłosić bezpośrednio urzędnikom.

Lista rzeczy zabronionych

Wstępna wersja regulaminu jest przygotowana. Zarząd Terenów Publicznych, któremu plac podlega proponuje zapisy dotyczące m.in. możliwość wchodzenia na trawniki, z wyłączeniem obszarów rabat, skupin krzewów i skarp, organizowania imprez okolicznościowych, czy przebywanie dzieci na terenie placu pod opieką osób pełnoletnich.

Zabronione byłoby oczywiście niszczenie wyposażenia placu, a także wprowadzania psów bez smyczy i kagańca, wjazd i poruszanie się pojazdami mechanicznymi, z wyjątkiem rowerów oraz wózków inwalidzkich.

Zakazane było też jeżdżenie rowerami, na rolkach, łyżworolkach i deskorolkach po murkach, schodach, ławkach i pozostałym wyposażeniu lub w każdy inny sposób zagrażający bezpieczeństwu życia lub zdrowia użytkowników placu lub powodujący jego niszczenie, oraz palenie ognisk i grillowanie.

Regulamin ma zostać wprowadzony po konsultacjach społecznych, po zatwierdzeniu przez radę dzielnicy.

WSTĘPNY TEKST REGULAMINU NA STRONIE DZIELNICY

Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście, ul. Nowogrodzka 43, sala Rady, I piętro, godzina 17:30.

W spotkaniu udział wezmą:Anna Stasiewicz, zastępca dyrektora Zarządu Terenów Publicznych oraz Urszula Majewska, rzeczniczka urzędu dzielnicy.

lata/par