Zapraszają na modlitwę w czasie "bluźnierczego" koncertu

Warszawa

Interscope RecordsMadonna zagra w Warszawie 1 sierpnia

Księża z diecezji warszawsko-praskiej namawiają do modlitwy w dniu, kiedy odbędzie się koncert Madonny - informuje "Życie Warszawy". W niedzielę podczas mszy zachęcali do udziału w wieczornej modlitwie, która 1 sierpnia odbędzie się w praskiej katedrze.

- Zarządzam we wszystkich parafiach i zgromadzeniach zakonnych na terenie diecezji warszawsko-praskiej godzinę wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji poległych, o przyszłość oraz kształt naszej wolności, i w tym roku, jako zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za grzechy bluźnierstwa -zachęca abp. diecezji warszawsko-praskiej Henryk Hoser.

Jego komunikat księża odczytywali w niedziellę w swoich parafiach. Część z nich na pytania wiernych odpowiadali wprost, że chodzi o koncert Madonny, który odbędzie się 1 sierpnia.

"To antyliturgia"

Cytowany przez "Życie Warszawy" ksiądz Andrzej Grefkowicz twierdzi, że ten koncert to antyliturgia. - Jesteśmy świadkami profanacji krzyża - mówi w "ŻW".

Z kolei ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny diecezjalnego tygodnika "Idziemy" przekonuje, że wierni powinii przepraszać za bluźnierstwa, bo koncert odybwa się na terenie diecezji, 300 metrów od praskiej katedry.

Pierwszy koncert i protesty

Ostatni raz Madonna odwiedziała Warszawę 15 sierpnia 2009 roku w ramach trasy "Sticky & Sweet". Koncert na Bemowie obejrzało ponad 70 tysięcy fanów. Już wtedy rozpoczęły się pierwsze protesty przeciw artystce, ponieważ koncert kolidował z rocznicą Cudu nad Wisłą oraz z największym maryjnym świętem katolików.

bf/par