Zaplanuj podróż statkiem bez wychodzenia z domu

Warszawa

| Newspixfot. ZTM

Już bez wychodzenia z domu możemy sprawdzić czy znajdziemy miejsce na rejsie statkiem po Wiśle lub przejażdżką omnibusem konnym. ZTM uruchomił właśnie na swojej stronie internetowej specjalną wyszukiwarkę.

Co prawda przez portal Zarządu Transportu Miejskiego biletów nie kupimy, ale na wybraną przez nas atrakcję linii turystycznych nie musimy iść w „ciemno" i liczyć, że bilety dostaniemy.

SPRAWDŹ WYSZUKIWARKĘ ZTM"

Działanie jest proste – wybieramy interesujący nas środek transportu i dzień, później klikamy „sprawdź" i dostajemy informację o wolnych miejscach. Pamiętać trzeba, że statki i omnibus nie zawsze jednak kursują.

Kiedy kursują?

Tramwaj wodny "Wars" kursuje tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 24 czerwca do 31 sierpnia będzie pływał codziennie. Cztery razy w soboty, niedziele i święta oraz trzy razy w dni robocze.

Statek „Zefir" do Serocka do 26 czerwca pływa tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - dodatkowo w piątki.

Konny omnibus kursuje po Starówce. Przejażdżka trwa około godziny a bilety kupimy bezpośrednio u obsługi omnibusu. Od 7 maja do 23 czerwca omnibus jeździ sześć razy dziennie - w soboty, niedziele i święta. Od 24 czerwca do 31 sierpnia będzie kursował również w dni powszednie, pięć razy dziennie.

Za rejs tramwajem wodnym trzeba będzie zapłacić 18 zł, za wycieczkę do Serocka 36 zł a za przejażdżkę omnibusem konnym – 14 zł (bilet normalny). Bilet ulgowy będzie kosztował 50 proc. mniej.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O LINIACH TURYSTYCZNYCH

ran/ec