Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

"Zaparkował" tira na rondzie. Nietypowy protest

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plZatrzymał tira na rondzie

Na około dwie godziny tir zablokował rondo "Radosława". W ten sposób jego kierowca protestował przeciwko "wyzyskiwaniu Polaków".

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godz. 17. Kierowca zatrzymał się tirem na rondzie, dokładnie na prawym pasie jezdni w kierunku ul. Słomińskiego - relacjonuje Robert Opas z biura prasowego stołecznej policji.

W ramach protestu

Policja wyłączyła z ruchu między innymi odcinek al. Jana Pawła II pomiędzy ul. Stawki a rondem "Radosława". Funkcjonariusze potwierdzili, że kierowca "zaparkował" na środku w ramach protestu. "Polsko pozwól żyć normalnie w tym kraju bez stresu i wyzyskiwania Polaków" – taką kartkę kierowca włożył za szybę tira. Jak poinformował redakcję Kontaktu24 jeden z internautów, kierowca tira zatrzymał się na rondzie, ponieważ skończył mu się czas pracy. "Powiedział, że już kilka razy dostał mandat, bo w momencie, kiedy mu się kończył czas prasy zjeżdżał na pobocze. Tym razem ma już dość, zatrzymał się tam, gdzie mu się skończył czas pracy i nie zamierza zjeżdżać z drogi" - relacjonował.

Utrudnienia do 19:00

Przed godz. 19 tir został zabrany z ronda. - Prowadził go inny kierowca z firmy, do której samochód należy - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

- Za blokowanie pasa ruchu grozi mandat do 500 zł. Będą prowadzone dalsze czynności w tej sprawie - zaznaczył Opas. Przez około 2 godziny przez rondo nie jeździły tramwaje. Utrudnienia dotyczyły także autobusów i aut.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że to duże utrudnienia dla warszawiaków, ale użycie siły w tym przypadku było ostatecznością. Dzięki negocjatorowi udało się dojść do porozumienia z kierowcą tira - zapewnił Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

ran//ec