Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Zapalili znicze w miejscu tragedii. "To lokalna autostrada śmierci"

Najnowsze

Mieszkańcy Bielan apelują o sygnalizację
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plMieszkańcy Bielan apelują o sygnalizację

Po śmiertelnym wypadku na pasach, mieszkańcy Bielan apelują: zamontujcie sygnalizacjię na skrzyżowaniu al. Reymonta i ul. Schroegera. W piątek po południu spotkali się w miejscu tragedii, by wspólnie zapalić znicze w intencji zmarłej kobiety i przypomnieć władzom o problemie bezpieczeństwa w tym rejonie.

- Zebrało się około 40 osób, wspólnie apelują o wybudowanie sygnalizacji świetlnej dla tego przejścia - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Zebrani przynieśli ze sobą znicze i transparenty.

W miejscu tragedii

Jak podkreślają, na skrzyżowaniu, poza zamontowaniem sygnalizacji, niezbędne są progi zwalniające.

- Każdy z nas od dawna słyszał o planach poszerzenia al. Reymonta. Nikt nie spodziewał się, że osoby decyzyjne zapomną o naszym bezpieczeństwie i w naszym bezpośrednim sąsiedztwie wybudują dosłownie autostradę śmierci - powiedział podczas spotkania jedna z uczestniczek.

- Musimy albo uciekać przed samochodami, albo czekać, aż któryś z uprzejmych kierowców nas przepuści - podkreśliła.

Tragiczna śmierć

Do tragedii doszło w kwietniu tego roku na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Reymonta i ul.Schroegera. Kobieta została potrącona na pasach, w ciężkim stanie zabrało ją pogotowie. W szpitalu zmarła.

Skrzyżowanie zostało przebudowane w ramach inwestycji „Budowa ul. Reymonta na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Kasprowicza”. Pierwsze race rozpoczęły się pod koniec 2012 roku.

Pozostałe wiadomości