Najnowsze

Zapadła sie jezdnia Paraliż na Woli

Najnowsze

Towarowa zablokowana. Korek po horyzont
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plTowarowa zablokowana. Korek po horyzont

Olbrzymie kłopoty kierowców w okolicy ronda Daszyńskiego, tuż przy budowie metra zapadła się jezdnia. Choć drogowcy w nocy zalali wyrwę betonem, wciąż zamknięta jest ulica Towarowa na wysokości ul. Prostej. Kierowcy nadal stoją w korku.

Kierowcy zamkniętą ulicę omijają jadąc Grzybowską. - Na wysokości skrzyżowania skręcają w prawo lub w lewo - informuje Marcinczak. - Od strony al. Solidarności nie ma żadnej informacji, że przejazd ul. Towarową jest niemożliwy - dodaje.

Niestety już przed 7.00 zaczęły tworzyć się korki. W południe sytuacja niewiele się zmieniła. Już tak ogromnych korków nie ma, ale kierowcy cały czas wolno poruszają się od ul. Powązkowskiej do Prostej.

Na miejscu nadal jest policja. - Funkcjonariusze kierują ruchem na skrzyżowaniu ulic Towarowej i Grzybowskiej. Jest priorytet dla kierowców jadących ul. Towarową. Samochody puszczane są na czerownym świetle. Wstrzymywany jest nawet ruch tramwajowy- relacjonuje Marcinczak.

Po 8.00 sygnalizacja została wyłączona. Ruch całkowicie kierowany jest przez policjantów.

Co dalej?

Jak długo potrwają utrudnienia dla kierowców? - Będziemy robić odwierty i uszczelniać komorę teletechniczną. W puste miejsca będzie wstrzykiwany beton - wyjaśnia Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum budującego II linię metra.

Witczyński powiedział, że jezdnia prawdopodobnie zostanie otwarta jeszcze przed porannym szczytem we wtorek. - Trzeba wzmocnić podbudowę drogi i położyć nową nawierzchnię - zaznaczył.

Mówi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl
Mówi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.plLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Wyrwa przy metrze

W niedzielę przed południem pracownicy budowy metra zauważyli, że w jednym z miejsc na budowie uchodzi piana wykorzystywana przy pracy tarczy. W pewnym momencie substancja zaczęła uchodzić do nieczynnej już komory teletechnicznej. - Kiedy robotnicy to zauważyli natychmiast zabezpieczyli to miejsce. Sprowadzono ciężki sprzęt to prób obciążeniowych. W wyniku tych prób jezdnia się zapadła - poinformował w niedzielę w rozmowie z tvnwarszawa.pl Witczyński, rzecznik konsorcjum AGP budującego metro. Jaka dodał to, co zostało wypłukane zostało zalane betonem. Jeszcze przed godziną 20:00 rzecznik zapewnił, że ruch w tym miejscu zostanie udrożniony do północy. Po godzinie 22:00 okazało się, że: "ze względów formalnych najprawdopodobniej nie uda się przywrócić ruchu na zachodniej jezdni ronda Daszyńskiego" - poinformował wczoraj w komunikacie przesłanym do redakcji.

Autobusy na objazdach

Na skrzyżowaniu Towarowej i Grzybowskiej zostały ustawione barierki, zagradzającę przejazd w kierunku ronda. Tramwaje kursują normalnie, ale na objazdy skierowano autobusy linii 159, 422, N91. Szczegółówe informacje znajdziesz tutaj.

Dziura na rondzie
Dziura na rondzieLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Mapy dostarcza Targeo.pl

wp/bf/b/su//ec

Pozostałe wiadomości