Zanim odholują, wyślą sms?

Warszawa

| TVN 24 Wrocław/PAP?fot. TVN Warszawa

Straż miejska przed odholowaniem samochodu zadzwoni albo wyśle sms do jego właściciela samochodu, który posiada abonament w strefie płatnego parkowania – na taki pomysł wpadł radny Śródmieścia Daniel Łaga, podaje „Gazeta Stołeczna".

Pojazd jest zaparkowany zgodnie z przepisami, a po powrocie z urlopu okazuje się ze stanął nowy znak, więc samochód został odholowany. Być może w takiej sytuacji straż miejska poinformuje nas telefonicznie o konieczności przeparkowania pojazdu.

Trwają ustalenia

W myśl nowego projektu, Zarząd Dróg Miejskich stworzyłby bazę numerów telefonów do osób, które mają abonament w strefie płatnego parkowania. Straż miejska jest "na tak".

– Nie chcemy na siłę karać i usuwać pojazdów. Wolimy informować – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzeczniczka SM Monika Niżniak. - Potrzebujemy jednak odpowiednich procedur – dodaje.

Modyfikacja w rok

- Modyfikacja baz danych osób, posiadających abonament w strefie płatnego parkowania, może być zrealizowana w ciągu 12 miesięcy – mówi w rozmowie z "GS" Michał Trzciński, wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich. Uzupełnić trzeba dane ok. 15 tys. mieszkańców Śródmieścia – pisze "Stołeczna".

Pomysł radnego trafił na posiedzenie zarządu Śródmieścia. Trwają konsultacje ze strażą miejską, ZDM i Zarządem Terenów Publicznych.

wp/mz