Zamykają tunel prowadzący na lotnisko. Tydzień utrudnień?

Warszawa

archiwum TVNLotnisko Chopina

W ten weekend tunel w węźle Lotnisko prowadzący w kierunku portu imienia F. Chopina będzie zamknięty - poinformował w piątek po godz. 18 warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Później okazało się jednak, że utrudnienia mogą potrwać dłużej.

Jak podali drogowcy, wykonawca będzie prowadził prace zabezpieczające ściany. To oznacza, że tunel na S79 będzie nieprzejezdny.

"Mobilizujemy wykonawcę"

Początkowo GDDKiA informowała, że są to utrudnienia weekendowe. W piątek przed godz. 22 okazało się, że prace mogą się jednak przedłużyć. - Jak wynika ze wstępnych oględzin tunelu, utrudnienie może potrwać ok. 7 dni. Mobilizujemy wykonawcę do jak najszybszego zakończenia prac i usunięcia utrudnień dla kierowców - poinformowała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Aby dojechać do lotniska od węzła Warszawa Południe należy zawrócić na węźle Marynarska (na ul. Żwirki i Wigury) i dojechać do węzła Lotnisko od północy. Od strony południowej nie ma wjazdu do Portu Lotniczego im. F.Chopina.

PAP/ran

Objazd do lotniska
GDDKiA