Zamykają stację Warszawa Stadion

Warszawa

| DAINA LE LARDIC/Komisja Europejskafot. ztm.waw.pl

Od 21 marca zaczyna się zapowiadany remont przystanku kolejowego Warszawa Stadion. Aż do końca października nie będą się na nim zatrzymywały żadne pociągi. Pasażerowie muszę się przygotować na utrudnienia i zmienienie rozkładu jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Rusza remont, który ma przygotować przystanek na Euro 2012. Z dworca Warszawa Stadion będzie korzystała większość fanów piłki nożnej podczas mistrzostw, ponieważ jest on usytuowany najbliżej Stadionu Narodowego.

Tory przy przystanku będą przejezdne, z użytku jednak zostanie wyłączona cała stacja. Pociągi będą przejeżdżały przez nią bez zatrzymywania.

Utrudnienia w nocy

Większe utrudnienia pasażerowie będą mieli w nocy. Od 22 marca rozpoczyna się remont podmiejskiej linii średnicowej między Dworcem Wschodnim i Zachodnim. W nocy, od północy do godziny 3.50 zostanie wprowadzona przerwa technologiczna . Z tego powodu zostaną zawieszone weekendowe nocne kursy linii S1 i S2.

Dwa pociągi będą kursowały przez Dworzec Centralny, przez co będą omijały przystanki Warszawa Ochota i Powiśle. Będzie to ostatni pociąg linii S1 z Pruszkowa do Warszawy Wschodniej o godzinie 23.45 i ostatni pociąg w niedziele i święta linii S1 z Dworca Wschodniego do Pruszkowa o godzinie 23.51.

Pomogą autobusy

Żeby pomóc pasażerom w czasie utrudnień związanych z przebudową stacji, między przystankami Warszawa Stadion i Warszawa Powiśle uruchomiona zostanie linia autobusowa 517, która „na żądanie” będzie zatrzymywać się na przystanku PKP Powiśle.

Połączenie między Dworcem Wschodnim a przystaniekim Stadion mają zapewnić linie 7, 146 i 147.

Sprawdź nowy rozkład linii S1

Sprawdź nowy rozkład linii S2

aq