Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zamykają Sobieskiego. Objazdy

Warszawa

Urząd MiastaUtrudnienia na Sobieskiego

Ciepłownicy wracają dziś na skrzyżowanie ul. Sobieskiego z Al. Witosa. Po gigantycznej awarii rur przeprowadzili doraźny remont, ale teraz chcą na dobre wymienić urządzenia. Prace potrwają przez cały długi weekend, a to oznacza utrudnienia dla kierowców.

- Prace rozpoczną się w piątek około godz. 22 a skończą w nocy z 6 na 7 maja. Będą prowadzone specjalnie w długi weekend, żeby jak najmniej utrudniać życie kierowcom - tłumaczy Tomasz Kunert z biura koordynacji inwestycji i remontów.

Sprawdź objazdyRobotnicy zamkną ulicę Sobieskiego na odcinku od Idzikowskiego do skrzyżowania z Witosa. Urzędnicy udostępnili już mapkę z objazdami. Polecają z centrum objazd ul. Chełmską, Czerniakowską, al. Witosa i Sikorskiego, lub Sobieskiego i Idzikowskiego.

W przeciwnym kierunku al. Wilanowską do Puławskiej. Albo al. Sikorskiego, Witosa, Czerniakowską do Gagarina.

Nowoczesny rurociąg

SPEC będzie prowadził prace w miejscu, gdzie w marcu doszło do gigantycznej awarii rur ciepłowniczych. Gorąca woda zalała całe skrzyżowanie z ul. Sikorskiego i al. Witosa. Wtedy przeprowadzono doraźny remont, który trwał kilka dni. - Tamte prace były robione po to, żeby jak najszybciej puścić ruch. Odtworzono między inny tymczasowo jezdnię i naprawiono urządzenia - wyjaśnia Kunert. - Teraz zostanie położony rurociąg w nowoczesnej technologii. Jego długośc to 118 metrów - dodaje.ran//bako/ec