Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zamykają papiernię, zwolnią 140 osób

TVN Warszawa

fot. TVN Warszawa

Centrala fińskiego koncernu papierniczego Metsa Tissue poinformowała w piątek o zakończeniu produkcji w zakładzie w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą do kwietnia 2012 roku. Pracę straci ponad sto osób.

Powodem wstrzymania produkcji w zakładzie jest przestarzała infrastruktura, która wymagała dużych nakładów inwestycyjnych. Prezes Metsa Tissue Hannu Kottonen stwierdził jednak, że "ponieważ nasi klienci w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Skandynawii mogą być zaopatrywani dzięki innym naszym zakładom w Polsce, Słowacji oraz Niemczech, decyzja o zamknięciu zakładu, choć niełatwa, była jednym rozsądnym wyjściem".

Firma poinformowała, że "natychmiast podjęto rozmowy z przedstawicielami pracowników". Zwolnionych ma zostać 140 osób.

Będą mieszkania lub magazyny

Jednocześnie poinformowano, że rozważane są dwa warianty wykorzystania zakładu w Konstancinie-Jeziornie, które były przedstawiane w 2010 r. Chodzi o to, że na jego terenie mogłoby powstać centrum logistyczne (magazyny) lub zabudowa mieszkaniowa.

Firma podtrzymuje również wcześniejsze zapowiedzi modernizacji swojej papierni w Krapkowicach.

PAP/bako/mz