Zamykają Nowy Świat i Krakowskie. Będą naprawiać nawierzchnię

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPrace drogowe na Krakowskim Przedmieściu

W środę drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia. W cierpliwość muszą uzbroić się pasażerowie komunikacji miejskiej, bo aż 13 linii autobusowych zostanie skierowanych na objazdy. Utrudnienia potrwają do poniedziałku.

Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zostaną zamknięte na odcinku od Świętokrzyskiej do Królewskiej. Prace rozpoczną się w środę o godz. 4 nad ranem i potrwają do tej samej godziny w poniedziałek.

Co roku remont

- Miejscowo odtwarzana będzie podbudowa drogi oraz nawierzchnia. Nie będziemy wymieniać jej na całej szerokości jezdni, tylko w miejscach, gdzie jej stan tego wymaga - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

W ostatnich latach nawierzchnia Krakowskiego Przedmieścia wymagała remontów regularnie. Ostatni odbył się w ubiegłym roku:

Krakowskie Przedmieście znowu zamknięte
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

- Na czas zamknięcia Świętokrzyskiej w związku z budową II linii metra ruch na obu ulicach był wzmożony, dlatego w wielu miejscach ucierpiała - wyjaśnia Gałecka.

W związku z robotami drogowymi autobusy linii E-2, 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518, N44 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Pojadą głównie ulicami Mazowiecką, Jasną i Kredytową, czyli tak jak kursowały podczas weekendowych zamknięć Traktu Królewskiego.

Szczegóły zmian

Autobusy linii E-2, 102 i 105 w kierunku pętli Wilanów, PKP Olszynka Grochowska i Browarna, od skrzyżowania ul. Królewskiej i Mazowieckiej będą kursowały ul. Mazowiecką, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską, natomiast w kierunku pętli Nowe Bemowo, Młynów, Os. Górczewska od skrzyżowania Świętokrzyskiej i Nowego Światu pojadą ul. Świętokrzyską i Mazowiecką.

Linie 116, 180, 222 i 503 w kierunku pętli Wilanów, Spartańska i Natolin Płn. od skrzyżowania Krakowskiego Przedmieścia i Królewskiej będą jeździły ul. Królewską, Mazowiecką, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską, a w kierunku pętli Chomiczówka, Bielańska i Konwiktorska, od skrzyżowania Nowego Światu i Świętokrzyskiej - ul. Świętokrzyską, Mazowiecką i Królewską.

Autobusy linii 111, 128 i 175 w kierunku pętli Esperanto i pl. Piłsudskiego, od skrzyżowania Nowego Światu i Świętokrzyskiej pojadą ul. Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską i pl. Piłsudskiego, natomiast w kierunku pętli Gocław, Szczęśliwice i Lotnisko Chopina - ul. Królewską, Mazowiecką, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską.

Objazd linii 178, 518 i N44 w kierunku pętli Konwiktorska, Nowodwory, Zajezdnia Żoliborz od skrzyżowania Świętokrzyskiej i Mazowieckiej prowadzi Mazowiecką i Królewską, natomiast w kierunku pętli PKP Ursus i Dw. Centralny, od skrzyżowania Krakowskiego Przedmieścia i Królewskiej - Królewską, Mazowiecką, Kredytową i Jasną.

b//ec