Zamykają most nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Rusza remont


Na blisko pół roku zostanie wyłączona z ruchu przeprawa nad Jeziorkiem Czerniakowskim - informuje Zarząd Dróg Miejskich. Most będzie wyremontowany razem z magistralą ciepłowniczą. Pracę rozpoczną się w środę.

Istniejący most to żelbetowa konstrukcja, wybudowana w latach sześćdziesiątych, która potrzebuje remontu. Ten ma rozpocząć się w środę, wtedy też zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Przewiduje ona całkowity zakaz ruchu pojazdów kołowych z wyłączeniem pojazdów budowy.

Ruch pieszy będzie odbywać się raz jedną, raz drugą stroną mostu. Dla osób dojeżdżających w rejon Jeziorka Czerniakowskiego od strony Centrum przygotowano objazd: Bartycką – Polską – Antoniewska do Augustówki, dla jadących z Wilanowa zaś z ulicy Powsińskiej skręcamy w Augustówkę.

Nowe płyty i balustrady

Prace będą podzielone na trzy części – pierwsza rozbiórkowa, druga wymiana magistrali ciepłowniczej biegnącej pod pomostem oraz w ciągu ulicy Satkowskiego, oraz trzecia przywracanie płyty pomostu.

Naprawione mają być elementy przyczółków oraz elementy nośne. Oczyszczone będą przęsła. Prace ciepłownicze muszą zakończyć się przed połową września, aby zdążyć z testami przed sezonem grzewczym. Od drugiej połowy rozpoczną się prace odtworzeniowe nawierzchni. Powstaną nowe płyty pomostowe, zamontowane będą nowe balustrady. Jak informuje ZDM roboty na moście potrwają do końca sezonu.

Koszt remontu bez części, które dostarczy firma Dalkia odpowiedzialna na wymianę elementów ciepłowniczych, wyniesie 6.575.544 zł 32 gr.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA MOST GROTA, KTÓRY TEŻ CZEKA NA REMONT:

"Zaraz wszyscy wpadniemy". Most czeka na remont
"Zaraz wszyscy wpadniemy". Most czeka na remontKazik /Kontakt 24

lata//ec

Źródło zdjęcia głównego: zdm.waw.pl

Pozostałe wiadomości