Zamówienie na blisko 600 biletomatów. Będą we wszystkich tramwajach

Warszawa

Tramwaje WarszawskieWe wszystkich tramwajach pojawią się biletomaty

Biletomaty pojawią się we wszystkich tramwajach, również tych starszych. Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała umowę na montaż i obsługę niemal 600 urządzeń. Pojawią się w składach najpóźniej w drugiej połowie 2019 roku.

Nowe urządzenia dostarczy i obsłuży Mennica Polska. Na ich montaż ma 10 miesięcy. W tramwajach starszego typu będą umieszczane w każdym z wagonów.

Dotąd biletomaty były zainstalowane w niemal 200 tramwajach. Płatności przyjmowały wyłącznie w monetach i wydawały kartonikowe bilety do skasowania. Nie było ich w starszych składach i w najnowszych Jazzach.

Bezgotówkowe płatności

Jak zapowiada spółka, zamówione biletomaty będą sprzedawały papierowe bilety (z kodem QR) i umożliwiały doładowanie karty miejskiej. Za transakcje zapłacimy bezgotówkowo - kartą, telefonem lub BLIK-iem. Mennica Polska szacuje, że w dużych miastach z kart debetowych i kredytowych korzysta około 75 procent mieszkańców.

Umowa obejmuje montaż i obsługę 583 nowoczesnych biletomatów. Tramwaje Warszawskie zastrzegły w niej klauzulę, że zamówienie może zostać rozszerzone o kolejne 178 urządzeń.

Zapis ten, wiąże się z przetargiem na 213 kolejnych składów, po raz trzeci ogłoszonym we wrześniu. Spółka przez ponad rok miała problemy z doprowadzeniem postępowania przetargowego do końca, przerywały je odwołania stron i unieważnienia ofert.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA JAZDA SYMULATOREM TRAMWAJU:

Symulator Tramwajów WarszawskichArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kk/pm