Zamknięte ulice, place, parkingi. Utrudnienia przez cały dzień

Warszawa

10 kwietnia odbędą się uroczystości miejskie i państwoweTVN24
wideo 2/4

W związku z obchodami 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie we wtorek wiele ulic, placów i parkingów jest wygrodzonych i całkowicie zamkniętych dla ruchu samochodowego, a także pieszego.

Na kilku ulicach obowiązuje zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Dotyczy to: Wierzbowej (po stronie południowej) wzdłuż placu Piłsudskiego, placu przed kościołem seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu i parkingów przy ulicy Tokarzewskiego-Karaszewicza (przed gmachem dowództwa garnizonu, przed hotelem Europejskim i wzdłuż placu Piłsudskiego).

Zakazy

Wygrodzone barierkami policyjnymi są: plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście (od placu Zamkowego do Królewskiej), Królewska (od ulicy Krakowskie Przedmieście do placu Małachowskiego), plac Piłsudskiego, ulica Tokarzewskiego-Karaszewicza i Ossolińskich.

Organizator ma zapewnić możliwość przejścia poprzecznego przez wymienione ulice (poza czasem, gdy będzie przechodziło nimi zgromadzenie publiczne). Ponadto wymienione ulice są wyłączone z ruchu kołowego i obowiązuje na nich zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24).

Dodatkowo całkowicie zamknięte dla ruchu są: Miodowa (od Koziej do Krakowskiego Przedmieścia) oraz Krakowskie Przedmieście (od Królewskiej do Świętokrzyskiej).

Całkowicie zamknięto przejście dla pieszych przez plac Zamkowy wzdłuż Zamku Królewskiego, Krakowskie Przedmieście (po obydwu stronach jezdni) pomiędzy skwerem Hoovera a Karową, a także ulicami Ossolińskich, Tokarzewskiego-Karaszewicza i Królewską (po południowej stronie pomiędzy placem Małachowskiego a Krakowskim Przedmieściem) oraz przez plac Piłsudskiego.

Oprócz tego przez cały dzień zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) będzie obowiązywał także na ulicach: Boleść, Brzozowej, Celnej, Jezuickiej, Kanonia, Dziekania, Bednarskiej, skwer H.C. Hoovera.

Ograniczenia w ruchu i parkowaniu 10 kwietnia | UM Warszawa
Ograniczenia w ruchu pieszych | UM Warszawa
Ograniczenia wokół placu Piłsudskiego | UM Warszawa
Ograniczenia w ruchu i parkowaniu 10 kwietnia | UM Warszawa
Ograniczenia w ruchu pieszych | UM Warszawa
Ograniczenia wokół placu Piłsudskiego | UM Warszawa
Ograniczenia w ruchu i parkowaniu 10 kwietnia | UM Warszawa
Ograniczenia w ruchu pieszych | UM Warszawa
Ograniczenia wokół placu Piłsudskiego | UM Warszawa

Komunikacja miejska

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego we wtorek będą przez całą dobę kursowały objazdami.

Zmieniły się trasy linii 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518, E-2 i N44.Autobusy jeżdżą ulicą Marszałkowską. Autobusy linii 128 i 175 dojadą ulicą Świętokrzyską i Mazowiecką do tymczasowej pętli na placu Małachowskiego, a następnie ulicami Kredytową, Jasną i Świętokrzyską wrócą do swoich podstawowych tras. Natomiast autobusy linii 503 kursują do przystanków Nowy Świat na ulicy Świętokrzyskiej. Tu zawrócą i pojadą w przeciwnym kierunku. Z kolei autobusy linii 518 kończą trasę na przystanku Metro Marymont.

W autobusach, których trasy się zmieniły, umieszczono plakaty informacyjne. Znaleźć je można również na przystankach. Na ulice wyjdą informatorzy, którzy udzielą wszelkich informacji dotyczących funkcjonowania komunikacji miejskiej w tym dniu. W miejscach ważnych dla prawidłowego kursowania autobusów staną radiowozy nadzoru ruchu.

Zmiany w komunikacji
UM Warszawa

kz/r//ec