Zamknięte ulice, autobusy na objazdach. W niedzielę bieg przez most

Najnowsze

UD BiałołękaTak będą zamykane ulice na Białołęce

Już w niedzielę biegacze opanują most Północny i główne ulice Białołęki. Kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Biegacze będą rywalizować na 10-kilometrowej trasie.

To już trzecia edycja "Biegu przez Most". Swój udział w imprezie potwierdziło prawie 1000 osób, a chętni biegacze będą mogli rejestrować się do startu jeszcze w sobotę i niedzielę – w biurze zawodów.

Tegoroczna trasa ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) co zapewnia bicie oficjalnych rekordów życiowych. Pomocne w osiągnięciu dobrego czasu będzie dyktowanie tempa od startu do mety przez pacemakerów na czasy: 40, 45, 50, 52.30, 55, 57.30 i 60 minut. Pacemakerem na czas 57.30 minut będzie Burmistrz Białołęki - Piotr Jaworski.

Sporo utrudnień

Start będzie znajdował się przy ul. van Gogha (obok Białołęckiego Ośrodka Kultury) i będzie prowadził ulicami Świderską – Mehoffera – Odkrytą – (powrót od skrzyżowania Odkryta/H. Ordonówny) – Odkrytą – Mehoffera – Świderską – Mostem Skłodowskiej-Curie – Farysa - Prozy (zawrotka) - Mostem Skłodowskiej-Curie - Świderską – Van Gogha.

Organizacja biegu będzie wiązać się z utrudnieniami. Poszczególne ulice będą zamykane od godziny 10.30 i sukcesywnie otwierane. Najdłużej utrudnienia potrwają w okolicy skrzyżowania Świderskiej, Porajów i van Gogh, gdzie otwarcie planowane jest od godziny 12.30.

W czasie biegu inaczej jeździć będą autobusy. Linie 133, 152, 211, 516 i 518 zostaną skierowane na objazdy.

Pod koniec sierpnia na Pradze odbył się półmaraton:

Kenijczycy najlepsi w półmaratonieTVN24

jb/

Źródło zdjęcia głównego: UD Białołęka