Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Zamknięte stacje Centrum i Śródmieście. Sprawdź, jak wrócić z sylwestra

Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plKomunikacja w sylwestra

Zamkną ul. Marszałkowską, a wiele z autobusów pojedzie objazdami. Przez kilka godzin nie skorzystamy ze stacji metra Centrum i PKP Śródmieście. Podpowiadamy, jak punktualnie dojechać na sylwestrową imprezę na placu Defilad i jak z niej sprawnie wrócić.

W związku z imprezą na pl. Defilad od godziny 15 w sobotę do godziny 6 rano w niedzielę zamknięta dla ruchu będzie ul. Marszałkowska na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Świętokrzyskiej. Nie będzie tam można również parkować.

Zamknięte będą również sąsiadujące z nią ulice: Widok (od ul. Marszałkowskiej do Kruczej), Złota (od ul. Marszałkowskiej do ul. Zgoda), a także tunel pod ul. Marszałkowską, między pl. Defilada a Złotą.

Innymi trasami pojedzie też wiele autobusów.

Zamkną stację metra Centrum

Linie 520, N32, N35, N38, N42, N85 i N88 zostaną skierowane na objazdy. Ponadto w sylwestra od godziny 15 do końca kursowania linii dziennych jeździć będzie autobusowa linia zastępcza Z-5, kursująca na trasie:

pl.Wilsona – Mickiewicza – Andersa – Stawki – zawrotka przy ul. Lewartowskiego – Stawki – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – zawrotka na wysokości Ogrodu Saskiego – pl. Bankowy – Andersa – Muranowska – zawrotka na skrzyżowaniu Muranowska / Bonifraterska / Konwiktorska – Muranowska – Andersa – Mickiewicza – pl. Wilsona.

Stacja metra Centrum, od godziny 20.30 do 1 stycznia do godziny 1.30, będzie nieczynna ze względów bezpieczeństwa.

- Stacja zostanie zamknięta, ponieważ takie są zalecenia straży pożarnej, a to straż opiniuje zabezpieczenie każdej imprezy tego typu. Część wyjść ewakuacyjnych ze stacji Centrum prowadzi bezpośrednio na teren imprezy, co uniemożliwiałoby uzyskanie pozytywnej opinii straży pożarnej - tłumaczył Wiktor Paul z biura prasowego ZTM.

ZTM zapowiada także, że w przypadku wyłączenia ruchu na rondzie Dmowskiego trasy zmienią linie 171, 507, N22, N24, N33, N72, N83.

Dodatkowe pociągi

W sylwestra o Nowy Rok na objazdy trafią także tramwaje linii 4, 15 i 35. Dodatkowo w tych dniach kursy linii 18 będą całkowicie zawieszone. Specjalną komunikację sylwestrową zapewni metro. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia metro kursować będzie z częstotliwością 3 minut na linii M1 oraz 5 minut na linii M2 do godz. ok. 01.30.

Całą noc kursować będą linie tramwajowe: 2, 4 (kursy do pętli Annopol), 9 (kursy do pętli Wiatraczna), 24 i 33, natomiast linie nocne N13, N24, N25, N33, N35, N37, N42, N43, N44, N64 oraz N81 będą jeździć ze zwiększoną częstotliwością.

Kolejną zmianą będzie to, że pociągi podmiejskie odwożące pasażerów do podwarszawskich gmin będą po północy wyruszały ze stacji Warszawa Centralna, a nie ze Śródmieścia. Ze Śródmieścia pociągi będą odjeżdżały normalnie do godz. 23.59.

- Osoby, które po północy będą zamierzały skorzystać z kolei prosimy już o kierowanie się na Dworzec Centralny - powiedział Grzegorz Dragan z ZTM. Zapowiadał też, że uruchomione zostaną dodatkowe pociągi SKM z Dworca Centralnego do Pruszkowa, do Otwocka, Sulejówka i Wieliszewa.

"Hello 2017". Sylwester na placu Defilad już dziś:

Ostatnie przygotowania
TVN24

kz/b