Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Zamknięta Saska Kępa, autobusy na objazdach. Dziś mecz

  TVN Warszawa

  ShutterstockStadion Narodowy (zdjęcie ilustracyjne)

  Trwają eliminacje piłkarskich Mistrzostw Europy 2020. W poniedziałek biało-czerwoni na Stadionie Narodowym podejmą reprezentację Austrii. Warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w okolicy areny.

  Urzędnicy zachęcają, by na mecz przyjechać metrem, autobusem albo tramwajem.

  "Kibice, na podstawie biletów, zaproszeń lub akredytacji wydanych przez UEFA, mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską w 1 strefie biletowej i korzystać z parkingów Parkuj i Jedź od poniedziałku od godziny 6 do wtorku, do godziny 1" - przypomina stołeczny ratusz.

  Zakaz wjazdu na Saską Kępę

  Od godziny 18.30 do 20.45 nie będzie można wjechać na Saską Kępę - obszar ograniczony ulicami: Józefa Poniatowskiego, Waszyngtona, Międzynarodową, Stanów Zjednoczonych oraz Wałem Miedzeszyńskim. Ograniczenie nie dotyczy osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów.

  Pozostałe osoby będą mogły poruszać się wiaduktem Saskiej i Brazylijską do alei Stanów Zjednoczonych.

  Od godziny 18.30, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 125, 202 i Z-6 pojadą objazdem przez Targową do Kijowskiej. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą Zieleniecką.

  Utrudnienia po meczu

  Po zakończeniu meczu (około godziny 22.30) policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Jerozolimskich pomiędzy rondem Waszyngtona a rondem gen. Charlesa de Gaulle’a.

  Wówczas na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 24, 25, 73 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

  Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: plac Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

  Ponadto po spotkaniu wyjadą także dodatkowe autobusy i tramwaje. Uruchomione zostaną specjalne kursy autobusów linii 509 (z ronda Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia) oraz tramwajów linii 3 (al. Zieleniecka – Annopol) i 26 (al. Zielenicka – Os. Górczewska).

  Od godziny 22.30 pociągi metra linii M1 będą podjeżdżały na stacje co około 5 minut, a linii M2 co około 3 minuty.

  W poniedziałek wieczorem mecz na Narodowym
  Urząd Miasta

  Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o postępach w odbiorach metra na Targówek:

  "Jest realna szansa, żeby oddać dokument do połowy września"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2

  kz/gp