Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Zamknęli trzy stacje metra. Winna zgubiona szminka

  TVN Warszawa

  Mateusz Szmleter /tvnwarszawa.plUtrudnienia w metrze (zdjęcie ilustracyjne)

  Na kilkadziesiąt minut stacje Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny na I linii metra zostały wyłączone z ruchu z powodu podejrzanego przedmiotu znalezionego na jednej ze stacji.

  "Utrudnienia w kursowaniu metra M1. Z przyczyn technicznych linia metra M1 zostaje od Kabat skrócona do stacji Słodowiec. Pomiędzy stacją Słodowiec, a stacją Młociny zostaje uruchomiona linia Z kursująca - ŻEROMSKIEGO 04 - Żeromskiego – Sacharowa – Kasprzaka – METRO MŁOCINY w obu kierunkach" - informował po 16 Zarząd Transportu Miejskiego.

  - Pasażer zauważył w pociągu podejrzany przedmiot, przypominający metalową tuleję. Wyniósł go na peron na stacji Wawrzyszew i pojechał dalej. Później poinformował służby - wyjaśniał Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego. - Profilaktycznie policja prowadzi rozpoznanie. Do czasu jego zakończenia, północny fragment metra pozostanie zamknięty - dodał.

  Przed 17 przekazał, że utrudnienia się skończyły, a tajemniczy przedmiot okazał się... kosmetykiem z damskiej torebki. - To była szminka, zamknięta w jakiegoś rodzaju tulei, pudełku bez napisów. Z zewnątrz nie sposób było rozpoznać, że to szminka - podsumował Siedlecki.

  Niedawno informowaliśmy o awarii schodów w metrze:

  Schody w metrze gwałtownie przyspieszyłyTVN24
  wideo 2/4

  b