Zamknęli szkołę. Przez mróz

Warszawa

fot. sxc.hu

Władze jednej ze stołecznych, społecznych szkół zdecydowały o zamknięciu placówki. Wszystko przez dotkliwe mrozy, które przechodzą przez stolicę. Co z placówkami, które podlegają miastu? - Na tę chwilę nie mamy informacji o zamknięciu naszych placówek - mówi Katarzyna Pieńkowska z biura prasowego miasta.

Na zamknięcie gimnazjum i liceum społecznego przy ul. Raszyńskiej 22 zdecydowały się władze szkoły. - Jutro i pojutrze szkoła będzie zamknięta - mówi w rozmowie z Ewą Paluszkiewicz, reporterką TVN24 Świetlana Małkowska, wicedyrektorka szkoły.

- W niektórych klasach temperatura sięga 16 stopni. Jeżeli jest poniżej 18 to można odwoływać lekcje zgodnie z rozporządzeniem może odwoływać lekcje - dodaje.

Informacja o zamknięciu szkoły znalazła się też na stronie internetowej placówki. Niewykluczone, że szkoła będzie zamknięta dłużej, a uczniowie będą musieli odrobić zajęcia

Co z miejskimi placówkami?

Na razie to jedyna placówka w Warszawie, która postanowiła odwołać zajęcia. - Na teraz nie mamy informacji o zamknięciu żadnego przedszkola czy szkoły, które nam podlegają - poinformowała przed godz. 15 Katarzyna Pieńkowska.

I dodaje, że to, kiedy zamyka się placówki oświaty reguluje zarządzenie ministra edukacji. W Warszawie decyzję podejmuje dyrektor szkoły bądź przedszkola po akceptacji burmistrza.

ZOBACZ TEŻ WYJAŚNIENIA MINISTERSTWA EDUKACJI W SPRAWIE MROZÓW:

film. TVN24

ran/par