Zamknęli Saską Kępę. Kierowcy utknęli w korku

Najnowsze

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plPrzejazd zamknięty

Przed koncertem Depeche Mode na Stadionie Narodowym kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Na kilka godzin wyłączona z ruchu została Saska Kępa.

Wprawdzie sam występ popularnej brytyjskiej grupy zaczął się o godz. 21, ale służby już o godz. 15.30 zamknęły wjazd w ul. Francuską. Poważnie utrudniony był także przejazd mostem Poniatowskiego w stronę ronda Waszyngtona.

Zamknięcie do 21

Służby zamknęły rejon ograniczony ulicami: al. Waszyngtona, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska. Wjechać będą mogły tam tylko osoby posiadające identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdy ZTM, taksówki i jednoślady. Zarządca Stadionu Narodowego przypominają, że na błoniach areny (wjazd od ul. Zamoyskiego) dostępny jest strzeżony parking. Koszt: 20 zł za samochód osobowy do 7 osób, 40 zł za BUS powyżej 7 osób do 22 osób, a 80 zł dla autokarów.

Zamkną most?

Otwarcie zamkniętego obszaru Saskiej Kępy zaplanowano na godz. 21. "Około godziny 23.00 może nastąpić wyłączenie z ruchu mostu Józefa Poniatowskiego (na odcinku Rondo J. Waszyngtona - Ronda gen. Ch. de Gaulle’a) w przypadku, gdyby znaczna część publiczności chciała pieszo wracać do centrum miasta" – informowali stołeczni drogowcy. W związku z organizacją koncertu zmieniła się także komunikacja miejska. Na czas zamknięcia Saskiej Kępy linie autobusowe 117, 138 i 146 jeździły objazdami. A po koncercie uruchomiono specjalną linię tramwajową 73 oraz linie autobusowe 902 i 903. Na trasach skróconych zostały uruchomione dodatkowe kursy linii 226, 509, N33, N35, N38, N43 i N81. Czytaj więcej o zmianach w komunikacji. HARMONOGRAM CZWARTKOWEJ IMPREZY NA STADIONIE NARODOWYM: 16:30 Early Entrance 17:00 otwarcie bram 20:00 Chvrches 21:00 DEPECHE MODE

ran/par