Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zamknęli kolejną estakadę na Trasie AK. Do października

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZamknęli kolejną estakadę Trasy AK

Ubywa dostępnych dla kierowców estakad na Trasie AK. Drogowcy właśnie zamknęli kolejną. Utrudnienia potrwają do 30 października tego roku.

Wyłączony z ruchu został wjazd z Wisłostrady od strony Łomianek na trasę w kierunku Bemowa. Zamknięcie wynika z konieczności remontu estakady i potrwa do 30 października.

Jak relacjonował w poniedziałek przed 9.00 rano Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, jej wyłączenie nie powodowało większych utrudnień. - Nie tworzą się korki - podawał.

Na trasę w kierunku Bemowa będzie można dostać się tylko od strony Tarchomina. Tam poprzez tymczasowy wjazd na Trasę AK łącznicą na węźle Modlińska kierowcy pojadą w kierunku węzła Powązkowska.

Ważne zmiany w komunikacji
UM

Pozostał tylko gruz

W długi weekend trwały prace rozbiórkowe estakady zjazdowej z trasy od strony Bemowa na ul. Modlińską w kierunku Legionowa.

Na czas prac wyłączona z ruchu została do niedzieli ulica Jagiellońska.

Wyburzyli estakadę Trasy Toruńskiej
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Wielki remont

Przebudowa Trasy AK ma potrwać do października 2015 r.

Najważniejsze prace to połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka i Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni, stworzenie ścieżek rowerowych, a także ciągów pieszych i rowerowych. Do rozebrania i zbudowania od nowa są 33 obiekty. Remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym most Grota–Roweckiego, który zostanie poszerzony o około 10 m. Będzie miał po 5 pasów w każdym kierunku.

su/b/mz