Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Zamknęli część ronda Wiatraczna. Kierowcy zdezorientowani

Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plUtrudnienia na rondzie Wiatraczna

W nocy z piątku na sobotę drogowcy zamknęli jezdnię na rondzie Wiatraczna pomiędzy ul. Grochowską i al. Waszyngtona. Powód: kolejny etap remontu torów tramwajowych.

- Jezdnia została zamknięta zgodnie z planem. Niektórzy kierowcy są jednak zdezorientowani. Dojeżdżają do ronda i muszą zawracać - mówi Artur Węgrzynowicz, który na miejscu był w sobotę o 8.00 rano.

W czasie prac południowa jezdnia ul. Grochowskiej (prowadząca w kierunku pl. Szembeka) kończy się ślepo przed rondem. Jadący od strony Pragi Północ mogą tu dojechać i zawrócić lub skręcić wcześniej w ul. Modrzewiową. Ruch na północnej jezdni ul. Grochowskiej, czyli w kierunku Pragi Północ odbywa się bez utrudnień.

Nie ma możliwości wyjazdu z ul. Wiatracznej na Rondo Wiatraczna w kierunku al. Waszyngtona lub al. Stanów Zjednoczonych. Ślepo przed Rondem Wiatraczna kończy się również al. Waszyngtona (utrzymany jest tylko dojazd do ul. G. Garibaldiego).

Kierowcy muszą skręcać w ul. Międzyborską lub ul. Kinową, aby dojechać ul. Grenadierów do al. Stanów Zjednoczonych. Dla jadących od Mostu Józefa Poniatowskiego objazdy zostały wytyczone przez ul. Wał Miedzeszyński i al. Stanów Zjednoczonych.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 25 lipca.

Tramwaje i autobusy na objazdy

Tymczasowa organizacja ruchu spowodowała również utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Linie tramwajowe 8, 9, 24 i 77 oraz autobusowe 123, 125, 141, 142, 143, 145, 148, 173, 183, 188, 226, 315, 521, 523, 702, 704, 720, 722, 730, a także nocne N03 i N24 zostały skierowane na trasy objazdowe. Szczegóły można znaleźć na stronie ZTM.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił również zastępczą linię autobusową Z9 na trasie: rondo Waszyngtona – al. Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów – al. Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA (postój na przystanku WIATRACZNA 10) – al. Stanów Zjednoczonych – rondo Wiatraczna – Grochowska – Międzyborska – al. Waszyngtona – rondo Waszyngtona.

Linie tramwajowe 8, 9, 24 oraz 77 kursują według specjalnych rozkładów jazdy.

Zamknięty odcinek ronda Wiatraczna | UM
Objazdy dla zamkniętego odcinka ronda Wiatraczna | UM
Zamknięty odcinek ronda Wiatraczna | UM
Objazdy dla zamkniętego odcinka ronda Wiatraczna | UM
Zamknięty odcinek ronda Wiatraczna | UM
Objazdy dla zamkniętego odcinka ronda Wiatraczna | UM

TAK WYGLĄDAŁY PRACE NA WIATRAKU PODCZAS I ETAPU:

Prace przy torowisku
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

bf/ran