Zamkną wiadukt i łącznice. Sporo zmian na Trasie AK

TVN Warszawa

UM WarszawaZamknięty wiadukt na Mickiewicza

Kierowcy, którzy poruszają się w rejonie Trasy AK, muszą się przygotować na kilka zmian w ruchu. Drogowcy planują zamknąć jeden wiadukt na Mickiewicza oraz czasowo wyłączyć z ruchu łącznicę prowadzącą z trasy na Wisłostradę i tę którą można zjechać na Jagiellońską od strony Marek. Początek zmian już w środę w nocy.

Już w środę około godziny 22 drogowcy zamkną dla ruchu wschodni wiadukt na ulicy Mickiewicza nad trasą Armii Krajowej. Samochody będą się poruszać tylko po zachodnim wiadukcie – kierowcy b��dą mieli tam do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Taka organizacja ruchu ma potrwać do 12 września.

4 godziny bez zjazdu

Z kolei od piątku od ok. godz. 22.00 zamknięta będzie łącznica zjazdowa prowadząca z trasy AK na Wisłostradę w kierunku Gdańska. Objazd w tej relacji będzie poprowadzony ul. Wybrzeże Gdyńskie do zawrotki na węźle z ul. Z. Krasińskiego. Drogowcy mają otworzyć łącznicę w sobotę o 2 w nocy.

Na prawym brzegu

Również w piątek, ale od północy, zamknięta będzie łącznica zjazdowa z Trasy Toruńskiej na ul. Jagiellońską w kierunku Ronda S. Starzyńskiego oraz zjazd na pętlę autobusową. Objazdy do ulic Jagiellońskiej i Modlińskiej będą prowadzone poprzez węzeł Marywilska do Ronda S. Starzyńskiego oraz węzeł Wisłostrada do Mostu Marii Skłodowskiej–Curie.

Łącznica ma zostać otwarta w niedzielę późnym wieczorem.

Zamknięte łącznice na Trasie AK
UM Warszawa
Objazdy zamkniętej łącznicy na Pradze
UM Warszawa

Inwestycja w liczbach

Od października 2013 roku przebudowywany jest 4,6-kilometrowy odcinek trasy wraz z mostem za ponad 796 milionów złotych. Inwestycja obejmuje między innymi zburzenie i odbudowanie 16 obiektów inżynierskich między innymi 7 wiaduktów, 6 estakad, tunel pod Trasą AK wraz z przejściem dla pieszych. W sumie wyremontowanych zostanie także 29 obiektów między innymi 11 wiaduktów, 9 estakad i 6 kładek i przejść dla pieszych. Powstanie 14 nowych nowych obiektów takich jak półtunelowe ekrany akustyczne czy nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej w kierunku Poznania. Budowlańcy zużyją w sumie 8255 ton stali zbrojeniowej. Jak informują drogowcy, inwestycja zostanie zakończona zgodnie z terminem, czyli w październiku 2015 roku.

jb/b