Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Zamkną stację Świętokrzyska, ale wciąż nie wiedzą kiedy

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plStacja Świętokrzyska

Wciąż nie wiadomo, w które majowe weekendy stacja Świętokrzyska zostanie wyłączona z ruchu. Rzecznicy ZTM, Metra i wykonawcy II linii podają różne terminy.

O tym, że pasażerowie metra będą musieli liczyć się z utrudnieniami, poinformowaliśmy pod koniec kwietnia. Wtedy Metro Warszawskie zapowiedziało, że podczas dwóch z trzech weekendów majowych (10, 17 lub 24) stacja Świętokrzyska zostanie wyłączona z ruchu.

Nie wiadomo kiedy

Okazuje się, że nadal nie wiadomo, w które weekendy stacja zostanie wyłączona dla pasażerów.

- My jesteśmy już gotowi, ale to, kiedy stacja zostanie zamknięta, zależy od Metra Warszawskiego- poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP Metro Polska. - Najprawdopodobniej będzie to ten weekend i za dwa tygodnie - dodaje.

Po szczegółowe informacje odsyła jednak do rzecznika Metra Warszawskiego. Ten jednak czeka na decyzję Zarządu Transportu Miejskiego. - Nie mam na razie żadnych informacji, ale wiem, że będę miał je od razu, jak tylko zapadnie decyzja - odpowiada enigmatycznie Krzysztof Malawko, rzecznik MW.

Zadzwoniliśmy więc do Zarządu Transportu Miejskiego, ale tam również szczegółowych informacji nie uzyskaliśmy. - Wydaje mi się, że będzie to w ten weekend i za tydzień, ale najbezpieczniej będzie, jak poczekacie państwo do jutra. Jutro pojawi się informacja prasowa, którą państwo również otrzymacie - powiedział Igor Krajnow.

Najpierw "Maria" potem "Anna"

Powodem utrudnień są prace na budowie II linii metra. W wybrane weekendy tarcze TBM będą przebijać się pod I linią. Pierwsza przebijać się będzie Maria, a tydzień później Anna.

O planowanych pracach mówił w kwietniu Krzysztof Malawko, rzecznik Metra warszawskiego.

Tarcze przejdą pod I linią. Mówi rzecznik Metra Warszawskiego, Krzysztof Malawko
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

su/roody