Zamkną na miesiąc połowę mostu Łazienkowskiego

O utrudnieniach na moście mówi przedstawiciel ZTM
O utrudnieniach na moście mówi przedstawiciel ZTM
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plO utrudnieniach na moście mówi przedstawiciel ZTM

W nocy z piątku na sobotę drogowcy zamkną połowę mostu Łazienkowskiego. Po zeszłorocznej wymianie dylatacji na jezdni w kierunku Pragi, przyszła pora na nitkę w kierunku Ochoty. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia.

W związku z pracami, o północy drogowcy zamkną jezdnię na Pragę i cały ruch przełożą na nitkę w stronę Ochoty, gdzie do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Na czas prac zlikwidowany zostanie buspas.

Wymiana dylatacji i nawierzchni

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, utrudnienia wynikają z wymiany dylatacji. W sobotę rano po stronie praskiej rozpocznie się rozbiórka starej. Na kolejne dni drogowcy zaplanowali zdjęcie starej nawierzchni, a następnie rozkuwanie dylatacji.

Ponadto ZDM zabezpieczy antykorozyjną substancją latarnie. Na koniec robót wymieniona zostanie nawierzchnia na moście.

Koszt wszystkich prac to ok. 2,4 mln zł.

Tu otworzyli, tam zamykają

Rok temu drogowcy wymienili dylatację na jezdni w kierunku Pragi. Wtedy też informowali, że północna jezdnia mostu (w stronę Ochoty) jest w lepszym stanie i nie wymaga natychmiastowego remontu. Ale sytuacja się zmieniła.

- Jezdnia północna mostu nie zagraża bezpieczeństwu kierowców, jednakże wraz z posiadanymi środkami na prace utrzymaniowe, do których należy między innymi wymiana dylatacji na mostach, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu remontu na obiekcie - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Dzięki pracom przeprawa w całości zyska nową dylatację, jak również nawierzchnię - dodaje.

Jak chwalą się drogowcy, wymiana dylatacji na innym stołecznym moście trwała zaledwie dwa tygodnie. Mowa o przeprawie nad Kanałem Żerańskim wzdłuż ul. Białołęckiej. W środę przywrócono tam ruch.

A tak było rok temu na moście Łazienkowskim:

su/b

Drogowcy zaczynają remont
Drogowcy zaczynają remontTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Pozostałe wiadomości