Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zamkną jezdnię Pileckiego. Objazd do końca sierpnia

Warszawa

UM WarszawaObjazdy zamkniętego odcinka Pileckiego

Od początku lipca trwa przebudowa ulicy Pileckiego na Ursynowie. Drogowcy chcą zlikwidować "wąskie gardło" na tej ulicy między Ciszewskiego a Płaskowickiej. Do tej pory prace nie powodowały utrudnień. Ta sytuacja zmieni się w środę wieczorem.

Od środy od godz. 22 wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Pileckiego na odcinku od ul. Roetngena do ul. Gandhi.

Objazd w kierunku ul. Płaskowickiej zostanie poprowadzony ulicami: Ciszewskiego i Dereniową. Pojadą tędy także autobusy linii 148 (tylko w kierunku WIATRACZNA) i N34 (tylko w kierunku OS.KABATY).

Ruch na drugiej jezdni będzie odbywał się bez utrudnień. Skrzyżowanie ul. Pileckiego i ul. Gandhi funkcjonować będzie bez zmian. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do 31 sierpnia.

Likwidują wąskie gardło

Przebudowa Pileckiego na odcinku od Ciszewskiego do Płaskowickiej trwa od początku lipca. Na tym odcinku powstanie druga jezdnia. Po przebudowie będą po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Tym samym zniknie "wąskie gardło", które powodowało spore korki w tej części Ursynowa.

Ponadto przebudowane zostaną: sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie, chodniki i droga rowerowa (będzie miała asfaltową nawierzchnię; ustawione zostaną stojaki). Wszystkie prace budowlane mają potrwać do połowy grudnia.

Zlikwidują wąskie gardło na Pileckiego
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

jb/b