Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Zamkną i wyremontują jezdnię Al. Jerozolimskich. Sprawdź objazdy

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plWymienią nawierzchnie w Al. Jerozolimskich

W piątek wieczorem kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w Al. Jerozolimskich. Na weekend wyłączona będzie jezdnia prowadząca z węzła Salomea do granic miasta. W tym czasie drogowcy wymienią jej nawierzchnię.

"Zarząd Dróg Miejskich zaplanował wymianę nawierzchni północnej jezdni Al. Jerozolimskich na odcinku od węzła Salomea do granic miasta" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Prace rozpoczną się w piątek o 22.00, a potrwają do poniedziałku do 4.00 rano. W związku z tym przygotowano objazdy i oznaczenia remontu jezdni w stronę Pruszkowa.

Proponowany objazd wyznaczono ulicami:

Węzeł Salomea – droga ekspresowa S8 – węzeł Opacz – droga ekspresowa S2 (Południowa Obwodnica Warszawy). W kierunku Al. Jerozolimskich objazd zostanie poprowadzony łącznicą nr 2 (zjazd przed Michałowicami).

"Oznaczenie widoczne i czytelne"

Skrzyżowanie ul. Ryżowej z Al. Jerozolimskimi i wlot z alej w kierunku ul. Sosnkowskiego zostaną wyłączone z ruchu. Będzie natomiast można wyjechać z ul. Sosnkowskiego w Al. Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa.

- Pojawiły się już tablice informujące o tym, że nie będzie wjazdu na niektóre posesje i że utrudnienia potrwają przez cały weekend. Oznaczenia są widoczne i czytelne – relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, który na miejscu był już w czwartek.

Autobusy na objazdach

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z pracami linie autobusowe 177, 178 i 717 jednokierunkowo zostają skierowane na poniższe trasy objazdowe: 177 (tylko w kierunku krańca URSUS-RATUSZ): P+R AL. KRAKOWSKA - ….. – Ryżowa – Al. Jerozolimskie (w prawo) – Nowolazurowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy - … - URSUS-RATUSZ. 178 (tylko w kierunku krańca PKP URSUS): KONWIKTORSKA – ….. – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii „Kordian” – … – PKP URSUS; 717 (tylko w kierunku krańca AL. PIŁSUDSKIEGO): DW. ZACHODNI – Al. Jerozolimskie – Nowolazurowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka - Spisaka – Al. Jerozolimskie – … – PIASTÓW: AL. PIŁSUDSKIEGO.

W tym miejscu będą utrudnieniagraf. tvn24.pl

lata/ran