Zamkną estakadę Trasy AK, wyremontują ulicę Mehoffera

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plKolejne frezowanie

Zamknięcie ulicy Cierlickiej, wymiana nawierzchni na Mehoffera i prace przy jednej z estakad na Trasie Armii Krajowej. Szykuje się weekend ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

W sobotę i niedzielę drogowcy wezmą się między innymi za zniszczoną nawierzchnię ul. Mehoffer. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Modlińskiej do Książkowej.

Noce bez estakady

"Wyłączony z ruchu odcinek ulicy można ominąć ulicą Światowida lub Myśliborską. Swoje trasy zmienią autobusy linii 126, 133, 211, 741 i N63" – zapowiadają drogowcy. Samochody wrócą na ten odcinek Mehoffera w poniedziałek nad ranem.W weekend trzeba spodziewać się kolejnych zmian na przebudowywanej Trasie AK. "Przez trzy weekendowe noce zamknięta będzie estakada wjazdowa na Trasę Armii Krajowej z Wisłostrady w kierunku Poznania (relacji południe-zachód). Będzie zamykana w godz. 22.00-5.00 w noce z 29 na 30 listopada, 30 listopada na 1 grudnia, 1 na 2 grudnia".

Trzy miesiące bez Cierlickiej

Już w weekend kierowcy będą musieli sobie radzić także przez przejazdu ul. Cierlicką pod wiaduktami kolejowymi. Zamknięte będzie także przejście dla pieszych. Wszystko z powodu modernizacja linii kolejowej do Łodzi. Nad ul. Cierlicką powstanie nowy wiadukt.

Objazd wyłączonego tunelu poprowadzony zostanie ul. Traktorzystów do nowego wiaduktu na Nowolazurowej i ulicami Poczty Gdańskiej, Dzieci Warszawy i T. Kościuszki lub bezpośrednio do ul. Ryżowej. Zmienią się trasy linii autobusowych 129, 177, 206, 401, 517, N35 i N85. Jednocześnie zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-7. Czytaj więcej o tych zmianach.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAJĄ ROZBIÓRKI ESTAKAD NA TRASIE AK:

ran

Rozbiórka estakad
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl