Zamkną dwa pasy Modlińskiej. Nocne prace pod Trasą AK

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.plRemont Trasy AK

W poniedziałek wieczorem drogowcy wchodzą na Modlińską. Zwężą ją o dwa pasy pod Trasą Toruńską. Utrudnienia potrwają do niedzieli.

W godzinach 22.00 – 6.00 drogowcy mają wyłączać z ruchu obydwa lewe pasy Modlińskiej.

Jest to związane z przebudową Trasy Toruńskiej. Roboty będą prowadzone w rejonie ślimaka prowadzącego z Jagiellońskiej na most Grota-Roweckiego.

Kolejne zamknięcia na Trasie AK

- od 12 lutego:

planowane są prace na lewym pasie ruchu zjazdu z Trasy na ul. Broniewskiego w kierunku Powązkowskiej. Ponadto w nocny (22.00-5.00) dodatkowo robotnicy zajmować będą środkowy pas tej jezdni. Przewidywany termin zakończenia tych utrudnień to 14 lutego.

- 14 marca:

Drogowcy mają zamknąć całą jezdnię północną Trasy AK od węzła Powązkowska do węzła Modlińska, wraz z wjazdami i wyjazdami. Ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po jezdni południowej. Zostaną wytyczone po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Dostępne dla kierowców pozostaną:

- wjazd z południa na zachód (centrum – Poznań) na węźle Wisłostrada – do końca marca 2014

- wjazd z południa na wschód na węźle Wisłostrada – do października 2014

- wjazd z północy na zachód (Gdańsk – Poznań) na węźle Wisłostrada - do połowy maja 2014

- zjazd ze wschodu na północ na węźle Marymoncka – do września 2014

Wyłączone łącznice

Jak informują drogowcy, do tej pory wyłączono z ruchu na węzłach Wisłostrada i Modlińska zjazdy:

- na prawym brzegu Wisły: północ – zachód (Tarchomin – Most gen. S. Grota-Roweckiego); południe – zachód (ul. Jagiellońska – Most gen. S. Grota-Roweckiego); północ – wschód (Tarchomin – Bródno),

- na lewym brzegu Wisły: wschód – północ (most gen. S. Grota-Roweckiego – Gdańsk); wschód – południe (most gen. S. Grota-Roweckiego – centrum); zachód – północ (Poznań – Gdańsk); zachód – południe (Poznań – centrum).

Zamknięte dla ruchu zostały również: wschodnie wiadukty na ul. A. Mickiewicza i na Słowckiego; przejazd ul. Gwiaździstą, północna (w kierunku Bemowa) jezdnia główna Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej i od Mickiewicza do Słowackiego.

Zmiany na Powązkowskiej | um.warszawa
Zmiany na Gdańskiej | um.warszawa
Zmiany na Gdańskiej | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Powązkowskiej | um.warszawa
Zmiany na Gdańskiej | um.warszawa
Zmiany na Gdańskiej | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Będą miały po trzy pasy ruchu. Pojawią się tam również ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zwężenie przysporzyło kierowcom wielu problemów:

Utrudnienia na Trasie AK
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

wp//ec