Zamieszanie z zamknięciem wiaduktu nad Trasą AK

Wiadukt na Mickiewicza wciąż otwarty
Wiadukt na Mickiewicza wciąż otwarty
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plWiadukt na Mickiewicza wciąż otwarty

Pojawili się we wtorek wieczorem, przykleili na jezdni pomarańczowe strzałki i zniknęli. Drogowcy nie zamknęli wciąż wiaduktu w ul. Mickiewicza nad Trasą AK. GDDKiA twierdzi, że to miasto wysłało błędny komunikat. Ratusz odpowiada, że termin został zmieniony w ostatniej chwili.

- Wiadukt zamknięty zostanie dopiero dziś wieczorem - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Od początku planowaliśmy wyłączenie na środę - dodaje.

Tymczasem 2 stycznia miejscy urzędnicy informowali, że przeprawa w stronę ul. Klaudyny ma zostać zamknięta we wtorek (7 stycznia) o godz. 22.00. - To nie jest błąd - przekonuje Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza. We wtorek zostaliśmy poinformowani, że wykonawca potrzebuje jeszcze czasu na dokończenie jakiś prac. Było już za późno, żeby poinformować o zmianie terminu. Mogłem to zrobić dopiero dzisiaj - dodaje.

Barierki i znaki

We wtorek wieczorem robotnicy naklejali na jezdni pomarańczowe strzałki informujące o tym, że trzeba będzie zmienić pas ruchu. Na tym jednak się skończyło. W środę rano wiadukt wciąż był przejezdny.

- Według ustawionych we wtorek znaków trzeba zjechać na lewy pas ruchu. O tyle jest to dziwne, że nad samą trasą do dyspozycji kierowców są wciąż dwa pasy ruchu w obu kierunkach - relacjonował w środę rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Utrudnienia na trasie i Wisłostradzie

Zgodnie z zapowiedziami do 12 stycznia (niedziela) w godzinach nocnych (22.00-6.00) pod wiaduktem zwężana będzie trasa AK.

Zakończenie prac na wiadukcie planowane jest na koniec września tego roku.

W nocy w godzinach 22.00 - 5.00 planowane jest również zwężenie do jednego pasa ruchu wschodniej jezdni ul. Wybrzeże Gdyńskie (w kierunku mostu Północnego).

W tym rejonie wykonawca buduje fundamenty biektu biegnącego w ciągu trasy głównej. Zakończenie robót przewiduje się w piątek 10 stycznia br.

Dodatkowe zmiany i utrudnienia

Drogowcy przygotowują się także do remontów kolejnych wiaduktów.

Jak informuje w środę GDDKiA, do końca tego tygodnia (12.01.2014r) w godzinach 22.00 – 5.00 wykonawca będzie budował przewiązki w pasie środkowym ulic: Powązkowskiej i gen. Maczka.

Lewe, skrajne pasy ruchu na powyższych ulicach będą wyłączane z ruchu.

Ponadto od czwartku (09.01.2014r.) do połowy stycznia br. planowane jest rozpoczęcie budowy przewiązek w pasie środkowym ul. Słowackiego. W tym celu, wykonawca zajmie skrajne, lewe pasy ruchu ul. Słowackiego. Prace będą wykonywane nocą w godzinach 22.00 – 5.00.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu, przebudowane zostaną jezdnie, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku.

Od 9 listopada, w godzinach 6.00 – 22.00 na Trasie AK obowiązuje zakaz jazdy dla tirów.

Wielki remont rozpoczął się 19 października 2013 roku.

su/par

Zamknięte estakady
Zamknięte estakadyTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Pozostałe wiadomości