Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zamienią działki, dopłacą i scalą. Będzie nowa szkoła na Kabatach

Warszawa

TVN24Deficyt podstawówek na Kabatach (zdj. ilustracyjne)

W ciągu dwóch miesięcy miasto stanie się właścicielem terenu pod budowę szkoły na Ursynowie. We wtorek podpisano umowę zamiany gruntów w rejonie ulicy Zaruby.

Urząd dzielnicy tłumaczy ten ruch koniecznością scalenia gruntów. Miasto przekaże deweloperowi 4053 mkw, a - za dopłatą - otrzyma 8089 mkw. W ten sposób uzyska teren o wielkości prawie 7 tys. mkw., pod budowę obiektów oświatowych oraz działkę o powierzchni ponad 1000 mkw., z przeznaczeniem na tereny rekreacyjno-sportowe, po drugiej stronie ulicy Zaruby.

Ursynów cierpi z powodu niewystarczającej liczby podstawówek. Jesienią 2015 roku dzielnica dostała 35 mln na rozbudowę 7 szkół, ale to wciąż za mało. Budowa przy Zaruby ma tę sytuację polepszyć.

Aby rozpocząć projektowanie placówki w przyszłym roku, potrzeba jeszcze zmian w planie miejscowym. Projekt jest właśnie na etapie wyłożenia - do 13 kwietnia trwa zbierane uwag oraz wniosków.

ms/r