Zamiast urzędu będzie żłobek

Warszawa

fot. TVN Warszawa

W dawnym budynku Urzędu Dzielnicy Bielany przy ulicy Przybyszewskiego rozpoczęła się budowa nowego żłobka. Placówka dla 120 maluchów ma być gotowa za rok.

Pierwsze prace modernizacyjne rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Żłobek musi przyjąć dzieci w 2013 roku, mimo to prace mają się zakończyć kilka miesięcy wcześniej. – Zostaliśmy zapewnieni, że wszystkie prace zakończą się we wrześniu przyszłego roku – mówi Radosław Poniatowski, wicedyrektor Zespołu Żłobków.

Na parterze budynku znajdą się pomieszczenia administracyjne, sale dla najmłodszych dzieci, wózkarnia oraz pokój dla karmiących matek. Na pierwszym piętrze będą sale dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Ponadto na każdej kondygnacji będą łazienki, kuchnia z jadalnią oraz szatnia. Na poddaszu zaplanowano pomieszczenia socjalne dla pracowników oraz salę do zajęć ruchowych dla dzieci. Przed budynkiem będzie również duży plac zabaw i taras.

120 miejsc dla najmłodszych

Przebudowa pochłonie 3,5 mln złotych. Nowy żłobek powinien zostać oddany do użytku na przełomie 2012 i 2013 roku. Czy to oznacza, że dyrekcja będzie czekała z przyjęciem dzieci do nowego roku szkolnego? – Lista dzieci na Bielanach oczekująca na przyjęcie jest długa, więc z pewnością zapełnimy wszystkie miejsca – mówi wicedyrektor Poniatowski.

Z inwestycji cieszy się również dzielnica Bielany, która na ten cel przeznaczyła dawny budynek urzędu. – To dla dzielnicy bardzo ważna inwestycja, dzięki niej powstanie 120 nowych miejsca dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy – mówi Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz Bielan.

bf