Zamiast parkingu miejsce spotkań?

O pomyśle na plac Powstańców Warszawy mówi Dariusz Malinowski, Pleneria
O pomyśle na plac Powstańców Warszawy mówi Dariusz Malinowski, Pleneria
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plO pomyśle na plac Powstańców Warszawy mówi Dariusz Malinowski, Pleneria

Na razie w nowej wersji jest tylko na wizualizacjach, ale władze miasta nie wykluczają, że będzie przebudowany. Pomysł na plac Powstańców Warszawy zaprezentowały pracownie Pleneria i RS.

Wizja przebudowy placu ujrzała światło dzienne wraz z koncepcją nowej ul. Świętokrzyskiej.

- Podstawową rzeczą jest to, żeby łączył się z ulicą Świętokrzyską. Na wizualizacji jest wskazanie, że sugerujemy pewien sposób wykorzystania - mówi Dariusz Malinowski z Plenerii.

"Z dobrą oprawą"

Na razie środek placu służy za parking. Według koncepcji stałby się miejscem spotkań, na którym można organizować różne wydarzenia.

- Jest tam też element zagospodarowania, zbiornik wodny, nasadzenia, drzewa i ławki - wyjaśnia Malinowski, ale zaraz zaznacza, że koncepcja wskazuje zaledwie sposób, w jaki plac Powstańców Warszawy można byłoby wykorzystać.

- To jest dosyć ważny plac, nie jest wykorzystywany, tylko dlatego, że wygląda, jak wygląda. Powinien mieć jednak dobrą oprawę - przekonuje Malinowski.

Nic nie jest pewne

Władze miasta nie wykluczają, że plac Powstańców Warszawy będzie przebudowany. Ale na konkrety jest jeszcze za wcześnie.Jak przekonują, dużo zależy od przetargu na budowę parkingów podziemnych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Ratusz wskazał osiem potencjalnych lokalizacji (w tym plac Powstańców Warszawy), z których inwestorzy mogą wybrać maksymalnie sześć.

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/mz

Pozostałe wiadomości