Zamiast marszu "bezpieczne przejście" rosyjskich kibiców

Warszawa

flickr-Elena-Pleskevich-CC-BY-SARosyjscy kibice przejdą przec centrum?

Rosyjscy kibice uzgodnili z władzami Warszawy szczegóły przejścia na Stadion Narodowy, gdzie we wtorek obędzie się mecz Polska - Rosja. Urzędnicy nie informują o godzinie czy trasie przejścia na jedną z aren Euro 2012. - To na wniosek rosyjskich kibiców - informuje Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

O spotkanie z urzędnikami poprosili rosyjscy fani. - Podczas spotkania zostały ustalone szczegóły dotyczące dotarcia rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy w sposób bezpieczny i zorganizowany - wyjaśniła rzeczniczka.

Kłąb nie chciała powiedzieć, czy przejście grupy Rosjan będzie zabezpieczane przez policję. - Służby porządkowe będą zabezpieczać zarówno zorganizowane, jak i niezorganizowane grupy kibiców - powiedziała.

Tylko prośba o pomoc

Jeszcze w czwartek Wszechrosyjski Związek Kibiców zapowiedział, że zwróci się do władz miasta o zgodę na przejście 12 czerwca ulicami Warszawy w zorganizowanej grupie. Tego dnia ma odbyć się mecz Polska - Rosja, który zbiega się ze świętem Niepodległości - nazywanym Dniem Rosji.

Jednak jak podkreśliła Agnieszka Kłąb do dzisiaj taki wniosek nie wpłynął. Przejście na stadion nie będzie zarejestrowane jako oficjalne zgromadzenie publiczne.

W zamian kibice poprosili jedynie o zabezpieczenie ich przejścia na stadion. Czy to zatem próba obejścia przepisów ze strony rosyjskich kibiców? - Nie, po prostu poproszono nas o pomoc w zapewnieniu bezpiecznego i zorganizowanego przejścia. Na takie wsparcie może liczyć każda grupa kibiców - dodała Kłąb.

bf/par