Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Zamiast lecieć do Hiszpanii Boeing krążył nad Modlinem

Warszawa

TVN24Przy starcie "najprawdopodobniej zahaczył ogonem o pas"

Boeing 737 należący do linii lotniczych Ryanair krążył w poniedziałek wieczorem nad lotniskiem Warszawa-Modlin, a potem wylądował przerywając lot do Malagi. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt24.

Samolot wystartował z lotniska Warszawa-Modlin o godz. 21.42 z około godzinnym opóźnieniem. Leciał do Malagi w Hiszpanii. Jednak krótko po starcie na wysokości Płońska zawrócił i krążył nad lotniskiem. Trwało to ok. 2 godziny.

- Samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku ok. godz. 23.30 - poinformowała w rozmowie z tvn24.pl rzecznik lotniska Jolanta Grus. - Podczas startu samolot najprawdopodobniej zahaczył ogonem o pas - mówiła. Jednak w środę rano nie potwierdziła tych informacji.

W środę dowiedzieliśmy się w biurze prasowym lotniska, że ponowny odlot nastąpił o godz. 2.20. Pasażerowie musieli się jednak przesiąść do innej maszyny.

Wytracał paliwo nad lotniskiem

Konieczność powrotu zgłosiła załoga zaraz po starcie. Maszyna przez ok. 2 godziny krążyła nad lotniskiem. - Wytraca paliwo, by móc wylądować - informowała wcześniej Grus w rozmowie z Kontakt 24. - Nie jest to lądowanie awaryjne - zapewniała.

Jak dodała, nikomu nic się nie stało. Podkreślała, że w rejonie portu lotniczego panują "trudne warunki atmosferyczne".

Rzecznik nie miała informacji o liczbie pasażerów.

Czytaj też na tvn24.pl

ak/pk/dm/pm