Zamek Królewski jak Wersal. Też w wersji cyfrowej

Cyfrowy pałac pod blachą
Cyfrowy pałac pod blachą
TVN 24
TVN 24Cyfrowy pałac pod blachą

Eksperci z Google za pomocą specjalnego wózka sfotografowali wybrane wnętrza Pałacu Pod Blachą, należącego do kompleksu Zamku Królewskiego w Warszawie. Dzięki temu, już za kilka miesięcy, każdy internauta będzie mógł wybrać się na wirtualny spacer.

Zdjęcia wykonano za pomocą specjalistycznego sprzętu do tworzenia Museum View. - Głowica się obraca i wykonuje zdjęcie 360 stopni - tłumaczył dziennikarzom Adam Zalewski z Google Polska.

Podczas wirtualnego spaceru każdy internauta będzie mógł zobaczyć, jak wygląda Biblioteka Królewska, wystawa kobierców wschodnich z kolekcji Fundacji Teresy Sahakian i Apartamenty Księcia Józefa Poniatowskiego.

Na wirtualną wycieczkę będzie można wybrać się już za kilka miesięcy.Sztuka na co dzieńW październiku w zbiorach kulturalnej platformy Google znalazło się też dzieło "Widok Warszawy z tarasu Zamku Królewskiego" Canaletta. Google Cultural Institute pozwala zajrzeć do środka ponad 100 muzeów i innych obiektów kultury m.in.: Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Wersal, paryskie Musée d’Orsay, Narodowe Muzeum w Indiach i Muzeum Narodowe w Tokio czy Biały Dom i Wieża Eiffla.Na platformie Google Culture Institute są też m.in. stołeczne Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Muzeum Sztuki w Łodzi, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Zamek Książ w Wałbrzychu i Zamek w Kórniku.PAP, kś

Widok Warszawy z Zamku Królewskiego
Widok Warszawy z Zamku KrólewskiegoMNW/Google
Pozostałe wiadomości