Zamawiali pizzę, grozili nożem i okradali dostawców

Warszawa

kspZatrzymani trafili na 3 miesiące do aresztu

Policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadali na dostawców pizzy. Na swoim koncie mają także rozboje i kradzieże.

27-latek i jego o dwa lata starszy kolega przed kilkoma dniami napadli na ekspedientkę jednego z otwockich sklepów. Zza lady wyciągnęli kasetkę z pieniędzmi i uciekli.

Niedługo jednak cieszyli się łupem. Napastników zatrzymali policjanci z prewencji. W trakcie śledztwa okazało się, że mężczyźni stoją również za napadem na kobietę, do którego doszło pod koniec listopada w Otwocku. Sprawcy uderzyli pięścią w twarz kobietę i zabrali jej torebkę.

Napadali na dostawców

W mieszkaniu, które wynajmowali, policjanci odnaleźli karty telefoniczne. Po ich sprawdzeniu ustalono, że to właśnie z tych numerów kontaktowano się z pizzeriami na terenie Otwocka, gdzie po złożonych zamówieniach dochodziło do napadów na dostawców.

Telefonując podawali za każdym razem inny adres, wybierali miejsca ustronne, zaciemnione i zawsze późnym wieczorem. Gdy pod wskazanym adresem pojawiał się samochód z pizzerii, sprawcy grozili dostawcy nożem, okradali ich, zabierali też jedzenie i picie. Tylko w ostatnim miesiącu doszło do czterech takich napaści.

Mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące, ale za kratkami mogą spędzić więcej czasu. Grozi im aż 12 lat.

par