Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zamaskowani zdemolowali klub. W środku kibice Ajaksu Amsterdam

TVN Warszawa

TVN24Zdemolowali klub

Kilkanaście zamaskowanych osób napadło na gości klubu Chmury na Pradze Północ. Nikt nie został ranny, ale lokal został całkowicie zdemolowany.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 22.40. - Wówczas jakieś zamaskowane osoby, ubrane na ciemno zaczęły obrzucać kamieniami klub. Z naszych informacji wynika, że nikt nie został ranny. Zostały wybite szyby. Przyjęliśmy zgłoszenie o uszkodzeniu mienia. Policjanci analizują zabezpieczony materiał, sprawdzają monitoring - poinformowała na antenie TVN24 komisarz Iwona Jurkiewicz z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

"Zniszczyli kawał życia"

Zdjęcia ze środka zdemolowanego klubu pojawiły się na portalach społecznościowych. "Pozdrawiamy, transmisja meczu Legia Warszawa - Ajax Amsterdam. Legia wygrywa 1:0. Rozp...doliła całe Chmury" - komentuje autor nagrania. "Zniszczyli nam taki kawał pracy i życia" - płacze kobieta widoczna na filmie.

W komentarzach pojawiły się także informacje, że sympatycy Ajaxu mieszkali w hostelu mieszczącym się w tym samym podwórku. "Wpadli na piwo, aż tu nagle kochani legioniści" - czytamy.

Oficjalnie policja potwierdza tylko, że w "klubie przebywali m.in. obywatele Holandii".

Stanowisko Legii

Do sprawy odniósł się także dyrektor ds. mediów i public relations w Legii Warszawa Seweryn Dmowski.

"Otrzymujemy sygnały o incydencie w kawiarni "Chmury", jesteśmy w kontakcie z lokalem, czekamy na potwierdzone info od organów porządku. Niezależnie od tego przypominam, że Legia Warszawa potępia wszelkie formy przemocy i wandalizmu oraz zdecydowanie się od nich odcina. Od wielu pracujemy wspólnie z organami państwowymi i samorządowymi oraz przedstawicielami Ajaksu nad tym, by dzisiejszy mecz był bezpieczny" - napisał na Twitterze.

Zdewastowany klub Chmury
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

skw/b