Założyli firmę - wyłudzili ponad 3 miliony zł

Warszawa

| TVN24/zdj. PAPfot

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rozpracowali nietypową trzyosobową spółkę. Mężczyźni, którzy weszli w jej skład, wyłudzili w grudniu kredyt na ponad 3 mln zł. Wszyscy usłyszeli już zarzuty – podaje Komenda Stołeczna Policji.

Całą operacja była dokładnie zaplanowana. 39-letni Wojciech W. był właścicielem firmy. Fikcyjnie zatrudnił 23-letniego Kamila K., mianując go prezesem i obdarowując pensją w wysokości 120 tys. zł. Pośrednikiem pomiędzy "wspólnikami" był Ryszard D.

Do 8 lat więzienia

Cała trójka ruszyła do akcji i w ubiegłym miesiącu wyłudzili z jednego z banków ponad 3 miliony złotych. Informacje o oszustach trafiły do policji, która rozpoczęła akcję rozpracowywania grupy.Funkcjonariusze podejrzewali, że sprawcy mogą próbować po raz kolejny wyłudzić kredyt. Dlatego zatrzymali wszystkich trzech i przedstawili zarzuty. W sądzie podjęto decyzję o tymczasowym aresztowaniu 39-latka. Wobec Ryszarda D. i Kamila K. zastosowano policyjne dozory. Za czyn ten grozi do 8 lat więzienia.

ran