Mandaty na 15 tysięcy złotych w kilka godzin i apel o rozwagę na przejazdach kolejowych

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Symulacja zderzenia lokomotywy z autem przeprowadzona w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd"
Symulacja zderzenia lokomotywy z autem przeprowadzona w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd"
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Symulacja zderzenia lokomotywy z autem przeprowadzona w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd"

Policjanci z Piaseczna poinformowali, że w ciągu kilku godzin wystawili mandaty na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Ukarali w ten sposób kierowców, rowerzystów i pieszych, którzy w nieprzepisowy sposób przekraczali przejazd kolejowy w pobliskim Zalesiu Górnym.

Jak podkreśliła Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, przejazdy kolejowe są miejscami niebezpiecznymi ze względu na to, że niezastosowanie się do obowiązujacych tam przepisów może doprowadzić do tragedii. - Z tego względu policjanci piaseczyńskiej drogówki monitorują takie miejsca i surowo karzą tych, którzy wykazują się brakiem rozsądku - zaznaczyła.

Mandaty na kwotę 15 tysięcy złotych

- Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego w ciągu zaledwie kilku godzin na przejeździe kolejowym w Zalesiu Górnym nałożyli mandaty karne na kwotę sięgającą blisko 15 tysięcy złotych. Wśród ukaranych byli zarówno kierowcy, jak też piesi i rowerzyści. Niestety, ale nawet wysokie kary nie odstraszają przed popełnianiem wykroczeń i nierozsądnym zachowaniem - wskazała policjantka.

Jakie wykroczenia są popełniane najczęściej? - Kierowcy ignorują sygnał czerwony na sygnalizatorze, a piesi próbują pokonać przejazd kolejowy, omijając opuszczone zapory. Jeden z kierowców nie tylko wjechał na przejazd przy czerwonym świetle, ale również w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego - wyjaśniła policjantka.

Policja przypomina, że w konfrontacji z pociągiem ważącym kilkaset ton samochód i człowiek nie mają żadnych szans. Kiedy na sygnalizatorze nadawany jest sygnał czerwony, a zapory kolejowe są opuszczane, należy bezwględnie się zatrzymać.

Kampania "Bezpieczny Przejazd"

W Polsce trwa kampania społeczna "Bezpieczny Przejazd". Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, który ma na celu podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń na przejazdach kolejowo-drogowych oraz wskazanie odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Piasecznie

Pozostałe wiadomości