Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Załatali wyrwę w Kruczej, ale utrudnienia wrócą

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPrace nad usunięciem awarii

Wodociągowcy załatali wyrwę, która powstała w czwartek po 17.00 z powodu awarii na ulicy Kruczej. W sobotę zablokują jednak jeden pas w kierunku Al. Jerozolimskich, bo woda podmyła jego podbudowę.

- Jednak się udało. Ulica jest otwarta dla ruchu. Dziura została zasypana. Na wierzchu nie wylano asfaltu, tylko położono betonową kostkę - relacjonował w piątek rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Awaria została usunięta, ale okazuje się, że na tym nie koniec prac.

Wodociągowcy wrócą jeszcze, by rozkopać nawierzchnię prawego pasa ulicy Kruczej w kierunku Al. Jerozolimskich. - Przez awarię została podmyta podbudowa tej jezdni, ale nie zagraża bezpieczeństwu ruchu - wyjaśnia Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Teraz robotnicy będą musieli zdjąć nawierzchnię w tym miejscu. - Zagęścimy i ubijemy nawierzchnię, by podbudowa była stabilna - zaznacza Bugaj. - Te prace będą prowadzone w sobotę od rana - dodaje.

Na razie można jeździć:

Utrudnienia po awarii

Do awarii doszło w czwartek ok. godz. 17.30 na odcinku pomiędzy Wspólną a Żurawią. Na miejsce przyjechały trzy zastępy pogotowia wodociągowego, nadzór ruchu komunikacyjnego i policja.

- Dziura została zagrodzona przez pogotowie wodociągowe - mówił Marcinczak.

Jezdnia była całkowicie zablokowana, a samochody dojeżdżające do Kruczej stanęły w sporym korku. - Żeby go rozładować, policja wznawia ruch po jednym pasie w obie strony - powiedział ok. godz. 18.30 Marcinczak.

Wstrzymały ich korki

- Awaria jest na przyłączu wodociągowym, który zasila jeden budynków przy ulicy Kruczej. W przypadku tego budynku mamy do czynienia ze specyficzną sytuacją - ma dwa przyłącza wody, więc wszystkie pomieszczenia w nim mają wodę - wyjaśniał Roman Bugaj.

- Będziemy usuwali tę awarię najszybciej, jak się da. Czekamy, aż pracownicy przebiją się przez korki. Muszą przyjechać na miejsce i oszacować, jak długi jest odcinek, który trzeba będzie wymienić. To może potrwać do wczesnych godzin nocnych - tłumaczył Bugaj.

Pracowali w nocy

W czwartek wieczorem nadal wyłączone były dwa pasy - po jednym w każdym kierunku.

- Pracownicy zdjęli asfalt i wykopali dziurę o głębokości 3 m. Wiedzą już, gdzie jest pęknięta rura, ale okazało się, że nie mogą się do niej dostać od góry z powodu grubego, wysokiego muru. Dlatego czekają na następną ekipę z inną maszyną, która dostanie się do niej z boku - powiedział ok. godz. 21.40 Marcinczak.

Miejsce prac było dobrze oznakowane.

Objazd dla autobusów

W związku z awarią autobusy linii 107 kursowały na trasie zmienionej: - w kierunku krańca KIERBEDZIA: ... - Al. Jerozolimskie - Marszałkowska - Piękna ... - w kierunku krańca ESPERANTO: ... -Krucza - Hoża - Pl.Trzech Krzyży - Nowy Świat - Al. Jerozolimskie - Krucza.

Wyrwa w jezdni powoduje duże utrudnienia Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

Mapy dostarcza Targeo.pl

kś/ran/su/mz