Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Załatali dziurę na moście. Wrócą w poniedziałek

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plRobotnicy na moście

W piątek po południu robotnicy tymczasowo zabezpieczyli wybrzuszoną nawierzchnię na trasie mostu Północnego. W czasie prac dwa pasy w kierunku Bielan były zablokowane. W sobotę je udrożniono, ale w poniedziałek znów można spodziewać się utrudnień.

- Na miejsce przyjechał samochód z trzema robotnikami. Wyciągnęli wielką piłę i wycięli kawałek górnej warstwy nawierzchni - relacjonował w piątek Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Drogowcy załatali most
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Nowy asfalt w poniedziałek

Chodzi o fragment jezdni od strony Białołęki w kierunku Bielan - na środkowym pasie nad ul. Myśliborską, wybrzuszył się asfalt. - Robotnicy sprawdzają jak głęboko trzeba się dostać, by dokonać naprawy - mówił Marcinczak.

Jak wyjaśniała Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, nawierzchnia była tymczasowo zabezpieczana - najpierw na jezdni w kierunku Bielan, później w stronę Białołęki. - W poniedziałek zostaną wylane masy asfaltowe - zapowiadała Gajewska.

Rozmowa z Małgorzatą Gajewską, ZMID
TVN24 / tvnwarszawa.pl

Dwa pasy były zablokowane

Prace wiązała się z utrudnieniami. Zajęte były dwa pasy jezdni, a dostępny jest tylko skrajnie lewy. W sobotę rano kierowcy jeździli już po wszystkich pasach. O problemach z asfaltem na jezdni pisaliśmy już w czwartek. Jak relacjonował nasz reporter, nawierzchnia odchodzi dużymi płatami, a pod nią wszystko jest płynne. Drogowcy zapewniają, że to nie jest nadzwyczajna usterka, a most jest bezpieczny i nie trzeba go zamykać.

Przeprawa służy warszawiakom półtora roku, a gwarancja na niego obowiązuje przez trzy lata. - Bardzo często się zdarza, że w okresie gwarancyjnym wychodzą wady danej inwestycji. Dlatego ustawodawca ten okres wprowadził. Żeby można było je wykryć i wykonawca na swój koszt je zlikwidował - wyjaśniała Gajewska.

Prace na moście | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Robotnicy na moście | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Robotnicy w akcji | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Utrudnienia na trasie | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Według drogowców most jest bezpieczny:

Problem na moście Północnym
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Drogowcy tymczasowo załatali most | Tomnasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
Drogowcy tymczasowo załatali most | Tomnasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
Drogowcy tymczasowo załatali most | Tomnasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
Drogowcy tymczasowo załatali most | Tomnasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

ran/b