Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Zalana Trasa AK. "Winna budowa kolektora"

Najnowsze

Ryszard Bugaj, rzecznik MPWiK fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Zalane przystanki i jezdnie - w środę skutki porannej ulewy sparaliżowały po raz kolejny ruch na Trasie AK. - Wszystko przez budowę systemu kanalizacyjnego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni ścieków Czajka – przyznaje MPWiK.

To już drugi raz, kiedy dokładnie w tym samym miejscu po opadach deszczu zalewa jedną z najważniejszych arterii w stolicy. – Rok temu to nie była nasza wina. Podczas tamtej burzy spadło gdzieniegdzie nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy i podtopiło nie tylko ulice, ale całe miasto – broni się Ryszard Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Tym razem jednak przyczyna leży właśnie po stronie wodociągowców.

Problemy do końca roku

Kanalizacja w rejonie budowanego mostu Północnego jest obecnie zwężona o ok. 30 procent. Właśnie w tym rejonie wodociągowcy budują kolektory, którymi transportowane będą ścieki z lewobrzeżnych dzielnic na Białołękę i dalej do oczyszczalni ścieków Czajka.

– Takie zwężenie spowodowało szybkie przepełnienie kolektora Burakowskiego i woda wybiła w najniższym miejscu, czyli w rejonie Trasy AK – tłumaczy Bugaj. – Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w 2011 roku i wtedy przepustowośc kolektora Burakowskiego wróci do 100 procent – zapewnia.

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plfot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Ścieki na ulicy

W wyniku wybicia kanalizacji część Trasy została zalana. Najgorzej było na wysokości wiaduktu ul. Mickiewicza. Niestety, wylała tam nie tylko deszczówka, ale również ścieki, bo w tym rejonie znajduje się kanalizacja ogólnospławna. Oznacza to, że nawet, gdy woda opadnie, na ulicy pozostanie osad. To ważna informacja dla kierowców, ulica będzie w tym miejscu jeszcze długo śliska. W zeszłym roku identyczna sytuacja doprowadziła do tragicznego w skutkach wypadku.

TAK WYGLĄDAŁA TRASA AK W ŚRODĘ RANO:

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
fot. TVN24

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILMY INTERNAUTÓW Z TRASY AK

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOŻE POGODY

wp, mjc//par