Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zalało windy na Dmowskiego. Znów nie działają

Warszawa

| Fakty w Południefot

Są dewastowane przez wandali i ciągle się psują, ale tym razem to nie chuligańskie wybryki, a pogoda spowodowała awarię wind przy rondzie Dmowskiego. Mimo że niedługo w tym miejscu mają pojawić się nowe urządzenia, które służą wózkowiczom i osobom starszym, Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że nie zrezygnuje z doraźnej naprawy.

O tym, że windy znów nie działają, poinformował nas, w mailu wysłanym na warszawa@tvn.pl, internauta.

To jest ogromna bariera dla osób niepełnosprawnych - mają odcięty przejazd przez skrzyżowanie oraz dostęp do komunikacji.

Pechowe windy

Chociaż urządzenia tego typu w Warszawie są notorycznie niszczone przez wandali, najczęściej spotyka to windy na rondzie Dmowskiego. Tym razem przyczyna awarii jest jednak inna. Problemy spowodował deszcz, który zalał instalację elektryczną.

Chociaż wkrótce w tym miejscu mają pojawić się nowe podnośniki, z monitoringiem i czujnikami wilgoci, ZDM nie chce rezygnować z tymczasowej naprawy.

- Wiemy o problemie. Postaramy się uruchomić windy jak najszybciej - poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. I tłumaczy: - Mimo, że za trzy tygodnie zostaną otwarte koperty w związku z przetargiem na nowe dźwigi, stare windy zostaną naprawione - uspokaja Sobieraj. - Najpierw jednak trzeba je oczyścić i oszuszyć - dodaje.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

su/mz